Logo

Béčko odohralo cez víkend dvojicu zápasov

19.2.2024 14:52
PDBASKET

B tím BC Prievidza absolvoval v priebehu víkendu hneď dva zápasy, zaznamenal v nich bilanciu 1:1.

V sobotu naše béčko nastúpilo na domácej palubovke. Do Prievidze pricestovalo mužstvo TSM Slávia Young Men Žilina, v ktorého drese mohli fanúšikovia vidieť aj viacero tvárí so skúsenosťami z najvyššej súťaže, ako napr. Ladislav Stojanov, Ivan Židzik, Adam Štefek, Viliam Kosa či Michal Podhorský.

Tento duel bol dôležitý aj z hľadiska pozície v tabuľke. Nášmu B tímu aktuálne patrí štvrtá priečka, zatiaľ čo Žilinčania nám dýchajú na krk z piateho miesta. Aj samotný priebeh zápasu napokon odrážal tabuľkové postavenie a priniesol vyrovnaný stret.

Až v záverečnej štvrtine sa nám podarilo výraznejšie odskočiť. Najlepším strelcom bol s 19 bodmi Patrik Lukáč, ktorý trafil štyri trojky. Nasledovali ho 14-bodoví strelci Adam Krčmárik a Marek Schnierer, zatiaľ čo Samuel Kincel zaznamenal double-double za 10 bodov a 11 doskokov.

BC Prievidza B – TSM Slávia Žilina 77:64 (42:39)

Body BCB: Lukáč 19, Krčmárik 14, Schnierer 14, Kincel 10, Vido 8, Chlupis 7, Teličák 5, Pasovský, Hričo, Paraík

Tréner Peter Sestrienka: “Z nášho pohľadu môžeme byť spokojní. Zvládli sme pre nás dôležitý zápas pre postup do prvej štvorky.”


Už v nedeľu čakal na B tím druhý z dvojice zápasov, ale tentoraz na pôde súpera. Cestovali sme k lídrovi súťaže do neďalekého Žiaru nad Hronom.

V aktuálnej sezóne tím BK MŠK - Patrioti Žiar nad Hronom U23 vládne tabuľke bez porážky, a to sa nezmenilo ani po tomto víkende. Náš súper lepšie zvládol kľúčové momenty a potvrdil pozíciu lídra. Najlepším strelcom prievidzského mužstva bol znova Patrik Lukáč, ktorý si pripísal 25 bodov.

MŠK Žiar nad Hronom – BC Prievidza B 88:78 (49:38)

Body BCB: Lukáč 25, Vido 19, Kincel 10, Schnierer 7, Krčmárik 6, Teličák 6, Hričo 5, Chlupis

Peter Sestrienka: “Odohrali sme vyrovnanú partiu s družstvom, ktoré je bez prehry na prvom mieste. V kľúčových momentoch sme nepremieňali jednoduché koše a nedokázali sme eliminovať rýchly protiútok súpera.”


Foto: Ladislav Szibilla