Logo

Bílik: Na zápas s Košicami sa veľmi tešíme

3.3.2018 9:18
PDBASKET

Slovenskí basketbalisti majú za sebou dva stretnutia predkvalifikácie na majstrovstvá Európy 2021 proti Švajčiarsku a Macedónsku. Obidva duely napokon prehrali, a preto už nemajú šancu postúpiť na kontinentálny šampionát.  V drese Slovenska sa v predkvalifikačných dueloch predstavili aj dvaja naši hráči – Martin Bílik a Michael Fusek.  Prvému menovanému sme položili niekoľko otázok o reprezentačných zápasoch i blížiacom sa vyvrcholení základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy.

Martin, spolu s reprezentáciou si sa zúčastnil kvalifikačných zápasov proti Švajčiarsku a Macedónsku. Ako hodnotíš svoje výkony?

Moje výkony neboli zlé, no ani perfektné. Mrzí ma hlavne neúspešná streľba v zápase so Švajčiarskom. Tento zápas sme totiž mali vo vlastných rukách a nezvládli sme ho.

V oboch zápasoch sme podali kvalitné výkony, no napriek tomu sme neuspeli. Aké sú podľa teba hlavné dôvody, že to opäť nevyšlo?

Zápas so Švajčiarskom sme mali vyhrať, celý čas sme mali víťazstvo na dosah, no v predĺžení nám to ušlo.


Po dlhej dobe sa opäť rozbieha SBL. S akými pocitmi sa vraciame na domácu palubovku?

Na zápas sa veľmi tešíme. Dlhšia prestávka len predĺžila čakanie. Sme radi, že už je za nami a máme tu zápas proti kvalitnému súperovi, a to pred domácim publikom. Chýbala nám atmosféra, ktorú vytvárajú naši fanúšikovia v hale.

Základná časť vrcholí. Aké sú ciele tímu či už herné alebo výsledkové?

Naším cieľom je hrať každý zápas na minimálne 100 percent a nechať na ihrisku všetko. Ideme od zápasu k zápasu, krok za krokom. Verím, že potešíme našimi výkonmi fanúšikov a budeme všetci spokojní.