Logo

Bjeletič: Si najlepší vtedy, keď to ukážeš na ihrisku

9.11.2020 12:16
PDBASKET

V predsezónnych rozhovoroch vyjadril tréner BC Prievidza Maroš Helmecy očakávanie, že Dragan Bjeletič bude patriť k lídrom tímu. Ten svoju úlohu zatiaľ plní dôstojne a patrí k najlepším hráčom.

Reprezentant v 3x3

Pred sezónou mal viacero ponúk no vybral si práve tú z Prievidze. „Hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol ísť do Prievidze je, že som počul, že ide o jeden z najlepších klubov na Slovensku,“ komentoval svoje dôvody podkošový hráč. 


Prípravu na sezónu pravidelne trávi na otvorených ihriskách pri basketbale tri na tri, ako množstvo iných hráčov. V čom je Dragan iný je ale úroveň, na ktorej sa tomuto typu basketbalu venuje. Jeho tím je totiž najlepší v Čiernej Hore. „Áno, patrím medzi štyroch najlepších hráčov v trojkovom basketbale v Čiernej Hore. Môj tím vyhral národné majstrovstvá a boli sme aj na mnohých veľkých turnajoch naprieč Európou, v ktorých sme dosiahli výborné výsledky,“ pochválil sa Bjeletič. Trojkový basketbal ho zaujal najmä svojím charakterom: „Tento šport ma oslovil tým, že je tvrdší, s viac kontaktom ako v klasickom basketbale päť na päť. Tiež ho vnímam ako vyplnenie leta, ktoré ma lepšie pripravuje na sezónu.“