Logo

BK Inter Bratislava - BC Prievidza dnes o 18:00

8.11.2017 14:07
PDBASKET

Hant aréna, streda 8. novembra o 18.00 h - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk a 213

Delegácia rozhodcov: Milan Brziak, Roman Lamoš, Martin Margala

Čo je dôležité vedieť: Tabuľkový líder potvrdil svoje postavenie v priamom súboji o prvé miesto. Aj bez dvojice zranených hráčov základnej zostavy, Nemanjom Baračom a Aleksandarom Vlahovičom, zvíťazili nad Levickými Patriotmi 96:84. Druhú štvrtinu základnej časti otvoria zverenci trénera Olivera Vidina sériou štyroch stretnutí pred domácim publikom. Na úvod pricestujú na Pasienky Prievidžania. Basketbalisti BC sa natrápili pri ceste za piatou výhrou v sezóne, nad Karlovkou zvíťazili 70:59. 

Kto proti komu: Dirigenti hry sú veľmi dôležitou súčasťou oboch tímov. Domáci sa môžu spoľahnúť na Vlahoviča, Gorana Bulatoviča či Richarda Grznára. Hostia majú vo svojom kádri americké duo Rodney Glasgow a Jaytornah Wisseh. 

Čísla, čísla, čísla: Z Niké arény odchádzali po prvom súboji spokojnejší "žlto-čierni", keď zdolali svojho súpera po predĺžení 97:95. Pri pohľade na ofenzívu a defenzívu je na tom lepšie Inter, v priemere dáva o šesť bodov viac, Z Niké arény odchádzali po prvom súboji spokojnejší "žlto-čierni", keď zdolali svojho súpera po predĺžení 97:95. Pri pohľade na ofenzívu a defenzívu je na tom lepšie Inter, v priemere dáva o šesť bodov viac, pri čom inkasuje o takmer sedem bodov menej. 

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: "Prievidzu poznáme. Je to súper, ktorého forma sa postupne, ako sezóna napreduje, dvíha. My sa musíme sústrediť na našu hru, zavrieť hrušku, nedovoliť útočný doskok a zastavovať súperovu tranzíciu. Prievidza má dosť kvalitných hráčov, jej štýl hry sa nebráni ľahko. Nemôžeme sa uspokojiť s víťazstvami nad Levicami, či Košicami, ani s tým, že momentálne sme prví, lebo by sa nám to mohlo ľahko vypomstiť."

Marko Batina, hráč Prievidze: "Je to pre nás veľmi dôležitý zápas. Inter dokazuje svoje kvality priebežným prvým miestom v tabuľke a veľmi ho rešpektujeme. Každý zápas však začína od 0:0. Do Bratislavy necestujeme pod tlakom, stretnutie si chceme užiť a odohrať ho s veľkou bojovnosťou na 100% našich možností. Odkedy pôsobím v Prievidzi, stojí za nami v Bratislave vždy veľké množstvo našich fanúšikov. Viem, že iné to nebude ani tentoraz a svojou energiou nás poženú dopredu."