Logo

Bojovali sme do konca a verím, že to publikum ocenilo, hodnotí tréner Krajnovič (BC Prievidza - Inter Bratislava 76:80)

1.12.2022 14:27
PDBASKET

BC Prievidza – Inter Bratislava 76:80 (22:20, 19:20, 17:16, 18:24)

Prievidza: Anderson 31, Jašš 12, Hukič a Taylor po 7, Gajdoš 1 (Krčmárik 9, Lukáč 5, Gligorijevič 4, Kincel 0)

Inter: Zdanivičius 26, Moorman 20, Zakas 11, Bulatovič 7, M. Koller 2 (Kozlík 8, D. Koller 3, Ďurečko, Hemphill a Magdolen 0)

TH: 20/14 – 20/15, Fauly: 23 - 20, Trojky: 8 - 9, Rozhodovali: Margala, Doušek, Cibulka


Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: „Myslím, že sme odohrali celkom dobrý zápas s momentálne najlepším družstvom v lige, ktoré sa zaslúžene nachádza tam, kde sa nachádza. Bojovali sme do konca, aj keď sme mali zas zlú chvíľu, keď nás chytila únava. Začali sme veci riešiť individuálne, čo by sme nemali robiť. Mali by sme si viac posúvať loptu a nechať otvorenú strelu, ktoré sme aj mali v niektorých situáciách, ale premenili sme ich. V obrane sme sa snažili maximálne, koľko sme mohli, tam nemám čo vyčítať chalanom. Bojovali sme do konca, do poslednej sekundy, tak ako to má vyzerať. Verím, že to publikum ocenilo a verím, že tak budeme pokračovať aj ďalej. Niektoré veci, kým sa na Slovensku nezmenia, tak budú vyzerať tak, ako vyzerali aj teraz, ale nebudem komentovať, o čo sa jedná, myslím, že to všetci videli."

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: „Myslím si, že odohrali dobrý zápas, pretože Inter je aktuálne líder tabuľky, čo si myslím, že určite nie je náhodou. Odohrali sme solídny zápas, v obrane sme síce dostali 80 bodov, ale myslím si, že aj tak dobre. Odtrhli sme sa aj počas zápasu o deväť bodov, tam sme to mali natiahnuť ešte na viac, ale, bohužiaľ, padli sme ešte trochu v obrane. Skúsenosti boli asi na strane Interu, v tomto čase dotiahli a nakoniec otočili zápas, ale som rád, pretože sme to nevzdali, aj keď sme približne minútu do konca prehrávali o asi deväť bodov, tak sme to dotiahli na dva body. Žiaľ, už sa nám to nepodarilo otočiť, ale taký je život, také sú zápasy. Ideme ďalej, v sobotu nás čaká zápas v Komárne a ideme spraviť všetko pre to, aby sme vyhrali."

Roman Kováčik, člen vedenia Prievidze: „Nebaví ma robiť basketbal, keď sa 7 dní v týždni snažíte zohnať peniaze, aby to tu fungovalo, podporujete hráčov, vyčistíte im žalúdok, keď pokašlú zápas, zháňate posily, snažíte sa baviť divákov, pracujete na propagácii a marketingu, a potom prídu traja páni, nad ktorých nikto nemá a všetko pokazia. Je mi jasné, že koše za nás nikto dávať nebude, ale stačilo by, keby pískajú spravodlivo. Najhoršie je, že my ani nevieme, čo sa s tým dá robiť. Rozhodcovia patria pod zväz a potrebujeme podporu zväzu, aby v tomto smere nastolil poriadok. Som veľmi znechutený a nebaví nás už tolerovať, že nám rozhodcovia podpilujú nohy na vlastnej palubovke. Nebolo to prvýkrát."


zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla