Logo

Bývalí hráči BC a odchovanci prievidzského basketbalu. Zápas s Nitrou prináša zaujímavý stret

24.3.2022 13:24
PDBASKET

V Nitre sa 14 rokov nepretržite hrala najvyššia basketbalová súťaž, až do roku 2017. 

Posledný súťažný zápas proti Nitre sme odohrali 8. marca 2017, v závere základnej časti SBL. Rok predtým sme s hrali s týmto tímom vo štvrťfinále.

Práve vtedy bol súčasťou nášho kádra aj Jozef Vojtek. Skúsený podkošový hráč odohral celkovo 16 sezón v slovenskej najvyššej súťaži. Začínal v Nitre, zlato získal tiež v drese nášho BC Prievidza, no a na záver kariéry sa vrátil do Nitry.


Marek Jašš a Jozef Vojtek v zápase Prievidza - Nitra v roku 2016. V dueli nastúpil aj Jakub Pasovský.

Klubu MBK SPU Nitra teraz Vojtek pomohol k víťazstvu v 1. lige. Na súpiske pritom nájdeme aj ďalšie známe meno, ktoré si môžu pamätať prievidzskí diváci. 

Milan Žiak, viacnásobný slovenský reprezentant a majster Slovenska, rovnako patril medzi opory tímu spod Zobora. Žiak hral v Prievidzi v ročníku 2012/13.

V tíme víťaza 1. ligy sú v tejto sezóne viacerí ďalší hráči, ktorí buď nastúpili na zápas za seniorský tím BC alebo patria medzi odchovancov prievidzského basketbalu.

V sobotu 26. marca nás tak čaká veľmi zaujímavý zápas s Nitrou. Duel sa začína v tradičnom čase od 18:00, vstupné bude dobrovoľné. Hala sa otvorí od 17:30.

Na basketbale už neplatia žiadne obmedzenia vstupu ani kapacity. Do arény môže prísť každý fanúšik, nutnosťou je len respirátor.