Logo

Colin Voss odchádza z Prievidze so zmiešanými pocitmi

4.2.2018 21:58
PDBASKET

V zápase v Komárne už Colin Voss v drese BC nenastúpil, jeho prievidzská púť je definitívne na konci. Americký podkošový hráč, vysoký 201 centimetrov,  bude vo svojej športovej kariére pokračovať  v Austrálii.  Colinovi Vossovi  ďakujeme za jeho výkony v našom klube a veríme, že sa mu bude v jeho novom pôsobisku dariť. Pred jeho odchodom z Prievidze sme mu ešte položili niekoľko otázok.


Tvoje pôsobenie v Prievidzi sa končí. Ako hodnotíš svoj čas strávený v klube a čo ti táto skúsenosť dala?

V Prievidzi mi bolo výborne. Zlepšil som sa po basketbalovej stránke a rovnako som spoznal množstvo skvelých ľudí, či už z basketbalového alebo súkromného života.

S  akými pocitmi odchádzaš zo Slovenska?

Mám zmiešané pocity. Na jednej strane sa veľmi teším na nové životné skúsenosti, na druhej som sklamaný, že nebudem môcť pomôcť klubu v dôležitých zápasoch na konci základnej časti a v play-off.

Postupne si ťa prievidzskí fanúšikovia obľúbili. Mnohí by boli radšej, keby si zostal. Cítil si najmä v posledných súbojoch  ich podporu?

Samozrejme. Užíval som si atmosféru nielen na domácich, ale aj vonkajších zápasoch. Je to úžasné, keď vám vedia fanúšikovia vytvoriť domácu atmosféru aj na ihriskách súperov.


Čo ti v súvislosti s Prievidzou určite zostane natrvalo vryté v pamäti?

Budem si pamätať hlavne ľudí, s ktorými som sa spriatelil a spomínať na všetky pekné chvíle, ktoré som v Prievidzi zažil.

Má podľa teba BC Prievidza šancu bojovať v tejto sezóne o medailu?

V tomto som si na sto percent istý. Tím má určite dostatočnú kvalitu na boj o popredné priečku v súťaži.  Aj keď už nebudem v BC, budem sledovať výsledky. Prievidza to môže v play-off dotiahnuť veľmi ďaleko.


Čo by si zaželal svojim spoluhráčom?

Hlavne veľa zdravia, aby mohli pokračovať v sezóne v plnej sile. A samozrejme, nech to dotiahnu v play-off čo naďalej.

Sťahuješ sa do Austrálie. Kde presne budeš hrávať a kedy začínajú tréningy?

Budem hrať za tím z mesta Rosebud, ktoré je v blízkosti Melbourne. S tréningom začínam už deň po mojom príchode.