Logo

Ďakujeme Niké za úspešnú 10-ročnú spoluprácu

31.8.2022 17:40
PDBASKET

V tejto sezóne si pripomíname 75. výročie založenia mužského basketbalu v meste Prievidza. Posledných desať sezón bola naším silným partnerom prvá slovenská stávková spoločnosť Niké, ktorej logo sme hrdo nosili na dresoch. 

Vôbec prvýkrát po desiatich rokoch však budú naše dresy bez loga Niké na hrudi. Preto by sme sa chceli aj touto cestou poďakovať pánovi docentovi Ottovi Bergerovi, zakladateľovi spoločnosti, a jeho synovi Romanovi Bergerovi, výkonnému riaditeľovi stávkovej spoločnosti Niké, že sa stali v roku 2012 súčasťou našej prievidzskej basketbalovej rodiny.

Týchto desať sezón nebolo iba obchodným partnerstvom. Vybudovali sme vzťahy, ktoré pretrvávajú aj naďalej.


Spolu sme získali šiesty majstrovský titul a aj premiérový Slovenský pohár v klubovej histórii. V sezóne 2016/2017 sme úspešne reprezentovali celý slovenský basketbal v pohárovej Európe, keď sme ako prvý klub od slávnej éry Pezinka postúpili zo základnej skupiny. K tým najcennejším úspechom treba priradiť aj strieborné medaily v rokoch 2014, 2015, 2019, zároveň aj bronz z roku 2017.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Niké Roman Berger spomína na tieto veľké úspechy a vyzdvihuje skvelých prievidzských fanúšikov. 

„Ďakujeme Prievidza. Nehovorí sa mi to jednoducho, ale spoločnosť Niké sa po desaťročnom úspešnom pôsobení v prievidzskom basketbale rozhodla nevyužiť opciu na ďalšie pokračovanie vzájomnej spolupráce.

S BC Prievidza máme totiž veľa spoločného. Je to tradičný a úspešný slovenský basketbalový klub s podporou fantastických fanúšikov. Zažili sme spolu krásne časy. Pamätný bol rok 2016, kedy sme sa spolu tešili z majstrovského titulu. Alebo aj vtedy, keď v prerušenej sezóne 2019/20 bol možnosťou zisku trofeje akurát Slovenský pohár. A v Niké aréne v Prievidzi uspeli práve domáci basketbalisti.

Niké síce v prievidzskom klube končí, no o to intenzívnejšie sa chceme podieľať na komplexnejšom rozvoji slovenského basketbalu. Ako isto viete, vlani sme sa stali generálnym partnerom Slovenskej basketbalovej asociácie. Z toho vyplynuli aj viaceré a som presvedčený o tom, že úspešné aktivity v prospech tohto športu. Niké sa v spolupráci s RTVS podieľala na návrate basketbalu na televízne obrazovky. Všetky zápasy z mužskej Niké SBL i Niké Extraligy žien môžete naživo sledovať u nás na našej Niké TV a to úplne zadarmo. A  chystáme aj ďalšie aktivity, ktorých výhody v konečnom účtovaní môžu čerpať naďalej aj prievidzskí basketbalisti.  

Dovoľte sa mi v mene Niké poďakovať za krásnych desať rokov vzájomnej spolupráce. Prievidzskému basketbalu želám veľa úspechov. 

S úctou, Ing. Roman Berger, výkonný riaditeľ Niké.“

Počas týchto desiatich rokoch nosili hráči nášho klubu rôzne dresy a sme radi, že väčšina z nich zdobí chodbu v sídle spoločnosti Niké.