Logo

Ďakujeme, ste úžasní (List Romana Kováčika fanúšikom)

2.10.2022 17:41
PDBASKET

Vážení fanúšikovia, 

V prvom rade by som vám chcel poďakovať, že ste v piatok prišli v takom obrovskom počte. Nebudem skrývať, že to bolo našim cieľom, aby na prvý zápas bola plná hala. Spolu s kolegami sme už od začiatku septembra robili všetko pre to, aby sme vám po 2 sezónach plných obmedzení dostali basketbal opäť do krvi. Veľká vďaka patrí aj našim partnerom 4from media, Korzo, Beta rádio či Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza, prostredníctvom ktorých sme sa mohli zviditeľniť. Avšak všetko naše úsilie by vyšlo nazmar, keby niet vás. Vás, našich verných fanúšikov, ale aj tých nových, ktorí boli v piatok na basketbale prvýkrát. Veľkú radosť sme mali z toho, že hala bola plná detí. Je to našim cieľom, aby basketbalové zápasy navštevovali rodiny s deťmi, lebo basketbal v Prievidzi nie je iba šport, ale predovšetkým zábava pre všetkých. Veríme, že aj vďaka nášmu rozhodnutiu, kedy majú detí do 12 rokov vstup zdarma, sa nám podarí prilákať k tomuto krásnemu športu aj ďalšie deti. V prvom zápase sa ukázali talentovaní hráči z Mládežníckej basketbalovej akadémie a všetci sa budeme tešiť, ak sa ku ním pridajú aj ďalšie detí.

V piatok nebolo všetko ideálne. Sme si toho vedomí. Áno, v prvom rade, tak ako vám, aj nám všetkým chýbala povestná čerešnička na torte v podobe víťazstva. Bohužiaľ, hráčom sa to nepodarilo, ale veríme, že s vašou početnou podporou v hľadisku sa ich výkony budú len zlepšovať. Verte mi, práve kvôli vám a vašej skvelej podpore mali po zápase slzy v očiach. Keď idete na zápas, nikdy nemáte garanciu, či vaše mužstvo vyhrá alebo prehrá, či bude hrať dobre alebo zle. Avšak pokiaľ idete na zápas s cieľom zabaviť sa a zažiť skvelú atmosféru, tak verím, že ste odchádzali v piatok spokojní. Vy všetci ste svojim fandením prispeli k skvelej atmosfére. Ďakujem aj nášmu fanklubu za slušné povzbudzovanie, lebo to je presne to, čo chceme na basketbale mať. Rovnako ďakujem aj fanúšikom Handlovej, ktorí prišli a korektne povzbudzovali svoje mužstvo.

Úprimne, po dvoch sezónach, kedy sa hralo prakticky bez divákov a zápasy sme hrali pred prázdnymi tribúnami, sme museli teraz veľa vecí robiť odznova. Na to, aby sme vás mohli počas zápasov zabávať a aby ste počuli, čo vám hlásateľ chce povedať, sme prenajali do haly externé ozvučenie, lebo audiosystém v športovej hale je už na súčasné potreby nedostatočný. Sme radi, že sme obnovili spoluprácu s DJom TripleP, ktorý bol súčasťou našich zápasov aj pred covidom. O zábavu hlavne pre deti sa starali naši maskoti krtko s dráčikom. Postupne chceme zápasový program a zábavu pre vás zlepšovať.

Nepodarilo sa nám ešte spustiť fanshop, ktorý by mal byť pre vás k dispozícii už od domáceho zápasu s Komárnom (15.10.). Počas tohto zápasu oslávime spolu 75. výročie založenia mužského basketbalu v Prievidzi a vy sa môžete tešiť aj na niektoré prekvapenia pre vás. Tí, ktorí máte záujem, si zatiaľ môžete objednať dres s vašim menom a obľúbeným číslom. Môžete tak urobiť TU.

Na záver by som sa vám chcel ospravedlniť za niektoré organizačné nedostatky. Sme si vedomí toho, že sme zabudli po zápase otvoriť bočné východy, aby ste sa plynule dostali von. Po dvoch sezónach, kedy vás mohlo kvôli obmedzeniam chodiť iba pár, sme na to jednoducho zabudli. Od ďalšieho zápasu si na to už dáme pozor. Príprava na derby trvala niekoľko dní, ale aj tak nám niektoré veci ušli. Musíme si uvedomiť, že športová hala je najvyťaženejšie športovisko v meste. Hrajú sa tu štyri extraligové športy, ktoré potrebujú aj trénovať, plus k tomu aj mládež a iné podujatia. V piatok sme tak dostali halu k dispozícii až o 17.hodine. Preto ďakujem všetkým spolupracovníkom, že sme to zvládli. Avšak chcel by som poprosiť aj vás, aby ste si vstup do haly nenechávali na poslednú chvíľu. Ešte okolo pol šiestej, kedy naši hráči vybiehajú po predzápasovej porade zo šatne na rozcvičku, neboli pred halou žiadne rady. To však už o 15 minút neplatilo a niektorí ste tak možno nestihli začiatok zápasu. Tu je aspoň výhodou pre majiteľov permanentiek a miesteniek, že môžu ísť hneď na svoje miesto, ale aj tak vstup do haly (k dispozícii sú 3 turnikety) sa nedá urýchliť. Preto, ak vám to situácia čo len trochu umožňuje, príďte skôr.

Ak máte nejaké pripomienky alebo nápady, napíšte mi prosím na mail roman@bcprievidza.sk. Za každý jeden postreh vám budem vďačný.

ĎAKUJEM

Roman Kováčik, konateľ BC Prievidza