Logo

DNES PROTI NITRE

20.12.2023 10:21
PDBASKET

Niké SBL 2023/2024 - 18. kolo základnej časti (streda 20. decembra, 18.00 h): BC Prievidza - Slávia SPU Nitra

Dnes sa vraciame na domácu palubovku a pricestuje k nám celok z Nitry. Nitra sa vrátila do najvyššej súťaže po šiestich rokoch. Zatiaľ dosiahla na dve výhry, no v oboch prípadoch porazila tímy z TOP 4, a to Handlovú a Svit. Už to nám jasne ukazuje, že dnešného súpera nemôžeme v žiadnom prípade podceniť.

Aj Samuel Kincel preto upozorňuje, že musíme podať sústredený výkon, lebo inak nás súper môže potrestať vďaka svojim skúsenostiam. "Hoci sme na papieri favoritom, určite to nebude ľahký zápas. Nitra má vo svojom tíme viacero hráčov s bohatými skúsenosťami z našej ligy, ktorí vedia potrestať každú chybu. Nesmieme súpera podceniť, práve naopak, musíme na nich vybehnúť naplno. Ak sa budeme držať svojich pravidiel a hrať tímovo, tak verím, že potvrdíme úlohu favorita a napravíme si tak nelichotivú domácu bilanciu," uviedol Kincel pred dnešným stretnutím.

Zápas sa začne o 18. hodine a brány športovej haly sa otvoria od 17:00, kedy sa začne predaj lístkov v pokladniach. Vstupenky si ale naďalej počas celého dňa môžete kúpiť aj online v sieti predpredaj.sk na tomto odkaze, klasické lístky sú prípadne dostupné aj v predajni Z+Z.