Logo

Dôležitá výhra v 142. hornonitrianskom derby (MBK Handlová - BC Prievidza 70:85)

5.2.2023 9:54
PDBASKET

MBK Baník Handlová – BC Prievidza 70:85 (19:26, 17:18, 21:22, 13:19)

Handlová: Scott 22, Cavallero 11, Pipíška 5, Popovič 4, Kádaši 2 (Vojtek 17, Obert 7, Rožánek 2, Skubeň 0)

Prievidza: Wheeler 25, Anderson 17, Hukič 13, Taylor 10, Krčmárik 0 (Lukáč 9, Walker 8, Jašš 3, Gajdoš a Kincel 0)

TH: 20/14 – 11/7, Fauly: 11 - 22, Trojky: 2 - 10, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Sirocký


Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Začali sme vynikajúco, od začiatku sme hrali agresívne a plnili sme všetko, čo sme si v šatni povedali. Pochopiteľne z našej agresívnej obrany vyplývali aj ľahké strely, ktoré sme premieňali. Neviem, čo sa potom stalo, prestriedali sme a akoby sme sa uspokojili s 19-bodovým náskokom. Handlová to využila a dokázala sa vrátiť do zápasu, keď vyrovnala na 53:53. Našťastie sme ale zápas aj napriek tomu dotiahli do víťazného konca a sme za to radi. Víťazstvo sa počíta a to je pre nás dôležité."

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Derby nikdy nemá favorita, no my sme od začiatku išli za jedným jediným cieľom a ním bolo víťazstvo. Som rád, že sa nám to napriek niekoľkým herným výpadkom podarilo. Handlovčania dokázali zmazať 19-bodové manko a vyrovnať. My sme sa ale nepoložili a stále sme kráčali za rovnakým cieľom. Veľmi ma teší toto dôležité víťazstvo, no ešte stále nie je o ničom rozhodnuté. Ideme ďalej, budeme sa snažiť od zápasu k zápas zlepšovať a možnože sa nám podarí posunúť ešte aspoň o jednu priečku vyššie. V závere by som chcel poďakovať našim fanúšikom, ktorí prišli vo veľkom počte a vytvorili nám domáce prostredie."


Karol Kučera, tréner Handlovej: "Myslím si, že sme videli zápas, ktorý bol napínavý a divácky atraktívny. Na jednej strane chválim svojich hráčov za výkon, ktorý v rámci možnosti podali. Znova sme ale doplatili na ľahké straty a v záverečnej štvrtine aj na úbytok síl. Straty, o ktorých hovorím, boli fatálne a doslova nás zabili. Okrem toho sme z dvadsiatich pokusov za tri body, premenili iba dva a s týmto konštatovaním sa tak ťažký zápas vyhrať nedá. V ostatnej činnosti nemám čo svojim zverencom vytknúť. Kvalita žiaľ bola na strane Prievidze, ktorej gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

Branislav Obert, hráč Handlovej: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie. Napriek tomu zápas začal podľa našich predstáv. Následne sme ale začali produkovať množstvo nevynútených strát a to bolo príčinou prehry. Ďalším dôvodom bolo veľa nepremenených otvorených striel. Na palubovke sme ale odovzdali všetko, no na dobre pripravenú Prievidzu to nestačilo. V tejto chvíli môžem už iba zablahoželať Prievidzi k dobrému výkonu a víťazstvu. Do konca základnej časti zostáva ešte šesť kôl a my budeme o play off bojovať do poslednej chvíle."


zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla