Logo

Dostali sme lekciu, do soboty treba dať hlavu hore

9.11.2023 20:09
PDBASKET

Stredajší večer mal pre nás napokon poriadne trpkú príchuť. Na pôde Lučenca sme chceli uspieť a priniesť si domov dva body. Pri náskoku 17 bodov sa zdalo, že máme nakročené k víťazstvu a tento cieľ splníme.

Po absolútnom skrate v poslednej štvrtine sme si však koncovku zápasu nechali utiecť pomedzi prsty. „Človek by povedal, že zápas je pod kontrolou, ale opak bol pravdou. Táto prehra je nás hráčov, pretože nás tréneri upozorňovali na to, že zápas sa hrá 40 minút, ale dopadlo to tak, ako to dopadlo. Prestali sme hrať agresívne, dávať loptu z rúk, premieňať ľahké pozície a trestné hody, ktoré sme si vytvorili. To nás 'zabilo'. Verili sme, aj keď to Lučenec otočil, že zápas ešte vyhráme,“ hodnotil pre portál basketliga.sk krídelník Prievidze Lukáš Bolek.

„Gratulujem Lučencu k famoznému obratu. My sme viedli o 17 bodov, ale už niekoľkýkrát nevieme ukončiť zápas, keď vyhrávame väčším rozdielom. Posledná štvrtina skončila 28:12 v prospech domácich, neviem si to vysvetliť, to je absolútny skrat. Ak sa pozrieme na štatistiku, oni mali 39 doskokov, čo je neskutočné, my na doskoku máme veľký problém. V tom sme prehrali zápas. V útoku nám môže nepadať, ale to, čo sme zdôrazňovali celý týždeň a celý zápas, aj v polčase, že rozhodne obrana a obranné doskoky, tak sme v tom zase horeli. Musíme dať hlavy hore, ešte raz gratulujem Lučencu, famózny výkon v poslednej štvrtine, aj nad ich fyzické možnosti, ale keď máš hrdosť a srdce, niekedy ti lopta dá, čo by si inak nemal, takže tým pádom im gratulujem," doplnil hlavný tréner Saša Jankovič.

Po takomto výbuchu sme si nezaslúžili zvíťaziť a Lučenec to naplno využil. Stredajší zápas tak pre nás musí slúžiť ako tvrdá lekcia, ktorá sa už nemôže opakovať. „Podľa môjho názoru je ponaučenie také, že všetci musíme byť pevne dole a tvrdou prácou ísť hore, pretože si nemyslím, že patríme tam, kde sa momentálne nachádzame. V mene všetkých by som sa chcel ospravedlniť našim fanúšikom, hlavne tým, ktorí merali cestu do Lučenca,“ povedal otvorene Bolek.

Nech už je to po tomto stretnutí akokoľvek trpké či frustrujúce, nemôžeme viac plakať nad rozliatym mliekom. Zabrať musíme už v ďalšom zápase, kde nás doma čakajú hladní Spišskí Rytieri. Posilnení Spišiaci si naposledy vyšliapli aj na majstra a ukázali, že s nimi treba naďalej počítať.

Teraz je na našom tíme, aby ukázal, že dokáže zareagovať správne a v sobotu dá domácim fanúšikom dôvod na radosť.