Logo

Dražba retro dresov

17.10.2017 10:47
PDBASKET

Prievidzskí basketbalisti sú známi tým, že dokážu oduševnenými výkonmi potešiť svojich fanúšikov. Hráči bronzového tímu z uplynulej sezóny Slovenskej basketbalovej ligy však chcú rozdávať radosť aj mimo paluboviek. Tentoraz potešia deti, ktoré budú hospitalizované na Detskom oddelení Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. „Rozhodli sme sa zorganizovať dražbu dresov. Ide o repliky dresov, v ktorých sme získali posledný federálny titul a v tejto sezóne sme v nich odohrali stretnutia proti Interu Bratislava a MBK Handlová. Výťažok z tejto dražby pôjde v prospech Detského oddelenia Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach,“ prezradil Martin Boško, generálny manažér BC Prievidza.

Začína sa na 30 eurách

 Vyvolávacia cena dresu každého jedného dresu je 30 € a minimálne prihodenie je 5 €. Dražiť ich môžete na facebookovej stránke klubu PDBASKET tak, že vami ponúkanú sumu napíšete pod fotku konkrétneho dresu. Koniec dražby je naplánovaný na sobotu 21. októbra o 10:00 hod. Dres získava ten, kto ponúkne do stanoveného termínu najvyššiu sumu. „Na Slovensku máme bezpochyby najlepších basketbalových fanúšikov. Verím, že aj s ich pomocou sa nám podarí podporiť dobrú vec,“ dodal Martin Boško.

Dražba dresov aj po zisku titulu

 Ide už o druhú dražbu dresov basketbalistov BC Prievidza s charitatívnym zámerom. Prvú zorganizovali predstavitelia klubu po zisku majstrovského titulu v roku 2016. Vtedy výťažok dražby vo výške 1140 eur rovnako išiel na Detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach. Vyzbieraná suma sa použila pri rekonštrukcií kúpeľní na oddelení.