Logo

Grant Sitton pokračuje v BC Prievidza

3.5.2018 17:29
PDBASKET

Výborná správa pre fanúšikov prievidzského basketbalu! Vedenie BC Prievidza sa dohodlo na ďalšej spolupráci s 205 centimetrov vysokým Američanom Grantom Sittonom, ktorý v minulej sezóne patril k oporám prievidzského tímu.

„Pokračovanie spolupráce s Grantom bolo pre nás kľúčové. Sitton je v našom tíme veľmi dôležitým hráčom na palubovke ale aj mimo nej. Verím, že bude pre nás opäť prínosom,“ prezradil tréner BC Prievidza Ryan Pannone.

Chce sa vrátiť v lepšej forme

Na pokračovanie spolupráce s BC sa teší aj samotný hráč, ktorý sa v Prievidzi cítil veľmi dobre.  „Hrať za Prievidzu, pred najlepšími fanúšikmi, akých som doteraz zažil, je pre mňa veľká pocta. Teším sa na nasledujúcu sezónu. Celý minulý súťažný ročník som si užíval podporu fanúšikov, trénera Pannoneho a celého realizačného tímu,“ uviedol Grant Sitton, ktorého stále mrzí, ako dopadla nedávno skončená sezóna, keď BC skončil už vo štvrťfinále play-off. „Myslel som si, že sme schopní hrať finále, aj preto nie som s mojimi výkonmi, hlavne v play-off, vôbec spokojný. Aj z neúspechu sa však treba poučiť. Mojím plánom je stať sa lepším obrancom a dominantnejším útočníkom. Počas leta budem pracovať na tom, aby som sa vrátil v lepšej forme a spravil maximum pre úspech BC Prievidza,“ dodal americký basketbalista

Pomohol svojimi kvalitami

Skutočnosť, že Grant Sitton bude opäť obliekať dres Prievidze potešila aj Marka Batinu, generálneho manažéra BC Prievidza.  „Veľmi nás teší, že sa nám podarilo podpísať Granta aj na nasledujúcu sezónu. V tej poslednej nám pomohol veľa svojimi basketbalovými aj osobnostnými kvalitami a je na ňom vidieť obrovský herný progres, ktorý dúfame, že nám pomôže aj v ďalšej sezóne. Je veľmi dôležité, že je zvyknutý na náš systém, trénera, ligu a celú slovenskú kultúru. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ uzavrel Marko Batina.