Logo

Helmécy: Dnes sa budeme biť za celú Prievidzu!

31.3.2018 0:11
PDBASKET

Najdramatickejšou štvrťfinálovou sériou play-off Slovenskej basketbalovej ligy sa zatiaľ ukazuje séria Prievidze s Komárnom. Diváci videli dva vyrovnané súboje, po  ktorých, žiaľ, prehrávame 0:2 na zápasy. Pred dnešným tretím duelom série sme položili niekoľko otázok asistentovi trénera BC Prievidza Marošovi Helmécymu.


Ako by si zhodnotil dosiaľ odohrané zápasy série s Komárnom?

Odohrali sme dva ťažké zápasy so silným a skúseným súperom. Samozrejme, nemôžeme byť spokojní, keďže v sérii vedie Komárno 2:0. V športe je to tak, raz sme hore, raz sme dole. Videli sme to túto sezónu v našom podaní už niekoľkokrát. Dostali sme pár faciek a niektoré nám pomohli. Ale aj sme ukázali, že sme tím, ktorý vie hrať pekný a dobrý basketbal. Je čas ukázať to v sobotu. 

Komárno sa zatiaľ ukazuje ako veľmi nepríjemný súper...

Komárno má bezpochyby skúsených hráčov. Ukázali to v lige a každý rok to ukazujú v play-off. Ale nie sú neporaziteľní. Musíme sa poučiť z našich chýb, ktoré sme v týchto dvoch zápasoch urobili.


Čo treba predovšetkým zlepšiť?

Treba zlepšiť všetko! Určite sa môžeme zlepšiť v každej jednej stránke našej hry. Neboli to prehry o 20 bodov, kde by sme nevedeli s Komárnom hrať. Niekedy možno zlepšiť jedno zakončenie, jeden doskok na viac, alebo urobiť o jednu stratu menej. A úspech by sa dostavil. Mali sme dva dni na to, aby sme si rozobrali posledné dva zápasy a ukázali tú Prievidzu, na ktorú ľudia chodili počas sezóny.

Dôležité bude, aby si hráči uvedomili, že majú na to, aby dokázali zvrátiť sériu.

Áno, základom všetkého je veriť si. Je mi jasné, že zrejme sú niektorí ľudia sklamaní, ale teraz je šanca ukázať charakter tímu a celého klubu. Samozrejme to začína od nás všetkých, basketbal je kolektívny šport. Preto dnes musíme vybehnúť ako jeden tím, biť sa za seba a hlavne za celú Prievidzu.


Ak to neukážete, ďalšia príležitosť už nebude...

Áno, ide o všetko. Nie je čas premýšľať nad tým, čo bolo. Treba hrať nie na 100 percent, ani na 120, ale na 200! V tomto tíme je určite viac, ako dosiaľ v štvrťfinálovej sérii ukázal.  Je čas dokázať to na ihrisku. Viem, že počnúc mnou a pokračujúc všetkými, ktorí sú v tomto tíme, urobíme od rozcvičky všetko tak, aby sme odohrali lepší zápas. Verím tímu, ako verím aj fanúšikom, aj keď sme ich v posledných dvoch zápasoch určite nepotešili, že nás prídu podporiť. My sa im budeme chcieť odvďačiť najlepšie, ako budeme vedieť. Sme si vedomí, že fanúšikovia sú naším šiestym hráčom. Keď som tu bol na prvom svojom zápase na lavičke, mal som husiu kožu z atmosféry, ktorá bola v Niké aréne. Áno, je tu náročný divák, ale tento náročný divák vie urobiť peklo v hale. A my ho dnes budeme potrebovať.