Logo

Hráči bojovali a na ihrisku nechali srdce, hovorí tréner Jankovič

14.1.2024 9:15
PDBASKET

145. hornonitrianske derby je naše! Víťazstvo a dva body ostávajú v Prievidzi po tom, ako sme na domácej palubovke zdolali rivala z Handlovej pred úžasnou kulisou. Nižšie si môžete prečítať hodnotenia hráčov a trénerov.

Doma sa opäť predstavíme už o pár dní v stredu 17.1. o 18:00, keď privítame ďalšieho ťažkého súpera z Komárna. Lístky už sú v predaji online »»» NA TOMTO ODKAZE «««

BC Prievidza – MBK Baník Handlová 80:73 (26:17, 14:19, 23:20, 17:17)

Prievidza: Rhodes 23, Taylor 21, Jackson a Chlupis po 11, Milner 8 (Kincel a Teličák po 2, Hričo, Krčmárik a Lukáč 0)

Handlová: Todorovič 14, Harris a Scott po 11, Balčiunas 10, Láštic 3 (Mirotič 9, Pipíška 8, Petráš 7)

TH: 20/16 – 13/11, Fauly: 18 - 21, Trojky: 8 - 8, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Fanfara

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Gratulujem mojim hráčom, odviedli super prácu. Dodržali všetko, na čom sme sa dohodli. Bojovali a na ihrisku nechali srdce. Chcel by som poďakovať aj skvelým fanúšikom, atmosféra bola neskutočná, ešte teraz mám zimomriavky. Verím, že teraz, keď sa nám podarilo vyhrať nad prvým a druhým tímom v tabuľke, tak v stredu opäť naplníme celý dom proti tretiemu tímu tabuľky a aj proti nebezpečnému Komárnu ukážeme, kto je Prievidza."

C.J. Jackson, hráč Prievidze: "Bolo skvelé byť na palubovke pred domácim publikom, oba tímy prišli nabudené energiou. Išli sme podľa toho, čo sme si povedali pred zápasom, nejaké strely nám síce nevyšli, no energia z hľadiska a v rámci tímu nás jednoducho doviedla k víťazstvu. Atmosféra bola výborná, dúfam, že takéto zápasy budú aj naďalej, pretože práve naši fanúšikovia nám pomohli a boli tým rozdielovým faktorom v hre."

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: "Gratulujem Prievidzi k zaslúženému víťazstvu. Hrali s obrovskou energiou, v ktorej nás i predbehli. Získali sebaistotu z dobrej obrany a aj keď sme sa vrátili do zápasu, nevedeli sme premeniť veľa košov z protiútoku, čo zatiaľ bývala naša silná stránka. Mali sme tam aj tri-štyri dobre ubránené súperové útoky, kde sme však následne nepremenili náš útok a nevrátili sme sa do zápasu. Prievidza zaslúžene vyhrala.”

Jakub Petráš, hráč Handlovej: "Vedeli sme, že to bude náročný zápas fyzicky aj mentálne. Derby, ako sa hovorí, nemá nikdy favorita, a to sme videli i teraz. Myslím si, že pár malých chybičiek nás stálo víťazstvo. Naši fanúšikovia sa snažia prísť na každý zápas, na ktorý môžu, sú to pracujúci ľudia, ktorí si ten basketbal užívajú a za to im ďakujeme, že nás prídu podporiť hocikam."

zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla