Niké SBL - 42. kolo:
Inter Bratislava - BC Prievidza 88:35 (31:10, 16:8, 19:13, 22:4)
Inter: Lopez 17, Beručka 15, Fusek 9, Körner a M. Malovec po 3 (T. Malovec 16, Randuška 12, Shelton 9, Boros a Koller po 2)
Prievidza: Vašl 10, Majerčák 5, Sitton 3, Kincel a Louiserre po 2 (Robertin 9, Matuška 4, Bakoš, Kielar, Králik a Lukáč 0)
TH: 11/9 - 9/6, Fauly: 16 - 17, Trojky: 9 - 3, Rozhodovali: Fuska, Margala, Kurpaš
Povedali po zápase:
Oleg Meleščenko, tréner Interu: „Začiatok bol taký, že aj Prievidza bola nastavená bojovať. Ale práve ten začiatok ukázal, že my sme viac chceli. Všetko sa odvíjalo od obrany. Potom už to bol voľný priebeh, ale prvá štvrtina rozhodla o celom zápase. Som rád, že sme sa vrátili k tej chuti, s ktorou sme hrávali, než sme ju stratili. Dúfam, že tú chuť si prenesieme do play off.“
Daniel Randuška, hráč Interu: „V šatni sme si povedali určité pravidlá, ktoré chceme dodržiavať, že chceme hrať a viesť po celý zápas. Takto sme chceli ukončiť posledný zápas základnej časti. Už len držím nášmu tímu palce, nech to dobojujeme do finále a...“
Maroš Helmecy, tréner Prievidze: „Toto berieme na seba. Chceli sme byť dobrí. Niekedy až priveľmi. Tešili sme sa z veľkého úspechu, že sme postúpili do play off, ale až tak sme zrelaxovali, že toto je výsledok. Ak sa nezrelaxujeme, skončíme po dvoch zápasoch. Gratulujem Interu, ukázal nám pravú tvár a kam sa máme vrátiť, k akým veciam. Zajtra pokračujeme.“
zdroj: basketliga.sk
