Logo

Jahmal Jones: Všetci sa tešíme na prvé domáce stretnutie

19.10.2018 20:44
PDBASKET

Už zajtra o 16:00 nastúpime na úvodné domáce stretnutie v sezóne. V Niké aréne privítame Lučenec, ktorý sa po roku opäť vrátil do najvyššej basketbalovej súťaže.

Lučenec patrí medzi slovenské mestá, kde mužský basketbal má slávnu minulosť. V minulosti počas svojho pôsobenia pod basketbalovými košmi vystupoval pod rôznymi názvami. Jeho účinkovanie siaha ešte do spoločnej federálnej basketbalovej ligy, kde v rokoch 1993 a 2002 obsadili tretie miesto a získali bronzové medaily.  Pod názvom BK E.S.O. Lučenec  získali v rokoch 2004 a 2006 majstrovské tituly Slovenskej republiky. Basketbalové mužstvo z Lučenca štartovalo v roku 2002 v súťaži FIBA Europe Regional Challenge Cup a v roku 2004 v súťaži Europe Cup. V ročníku 2003/2004 sa stávajú víťazi Česko- slovenského pohára a v roku 2007 Slovenského pohára. Po ôsmich rokoch sa Lučenec vrátil medzi elitu slovenského basketbalu a v sezóne 2016/17 obsadil 7. miesto, ktoré zaručilo klubu postup do play off.  Po ročnej prestávke sa mesto Lučenec opäť vracia na mapu Slovenskej basketbalovej ligy, ako víťaz prvoligovej súťaže, ale už pod hlavičkou BKM. Stáva sa občianskym združením, na čele ktorého stojí Michal Matala. Dôvodom bola skutočnosť, že v Lučenci je basketbal fenoménom, ktorý má bohatú tradíciu a širokú fanúšikovskú  podporu. Hrozilo, že mužský basketbal s takou tradíciou by na dlhé roky skončil a to by bola pre slovenský basketbal veľká škoda.

Z pohľadu nášho tímu nastupujeme na prvý domáci zápas, keď sme predchádzajúce stretnutia v Žiline a Handlovej vyhrali. Lučenec má bilanciu troch prehier bez jedinej výhry. Postupne bolo nad jeho sily Komárno, Levice a Inter. Pred stretnutím sme vyspovedali rozohrávača Jahmala Jonesa.

Dramatickú koncovku v Handlovej sme zvládli. Ako si si užil derby?

Zápas bol náročný, ale o to viac som si ho užil. Fanúšikovia boli skvelí a atmosféra úžasná.

Nielen v zápase v Handlovej, ale už v otváracom stretnutí v Žiline prišlo náš tím podporiť množstvo fanúšikov. Bol to jeden z faktorov, ktorý pomohol k víťazstvám?

Samozrejme. Už pred príchodom do Prievidze som počul o skvelých fanúšikoch, čo sa aj potvrdilo. Nie len ja, ale celý tím si veľmi vážime podporu a vášeň, ktorú prinášajú naši priaznivci na každý zápas. Na prvé domáce stretnutie sa všetci spoločne veľmi tešíme.

V Niké aréne nás čaká Lučenec. Čo bude kľúčom k víťazstvu?

Ako v každom zápase aj v tomto bude najdôležitejšie hlavne nasadenie a intenzita v obrane, z ktorej vychádza všetko. Rovnako musíme pokračovať v hraní našej hry v útoku a vyvarovať sa chybám, ktorých sme sa dopustili v prvých dvoch zápasoch.

Chcel by si niečo odkázať fanúšikom?

Basketbalová sezóna je veľmi dlhý proces. Fanúšikom som vďačný, že sú s nami pri každom jednom kroku ktorý robíme. Vidíme sa v sobotu!