Logo

Jašš už odohral viac ako 30 derby zápasov: Teším sa na tieto duely, vždy príde veľa divákov

8.2.2023 11:53
PDBASKET

Autor: Andrej Šporer, basketliga.sk


142. edícia baníckeho derby sa z pohľadu Handlovej a Prievidze dala považovať za najdôležitejší zápas sezóny. Práve tieto dva tímy spolu súperia o to, kto si play off zahrá a pre koho sa v marci predčasne skončí aktuálny ročník Niké SBL. Bližšie k prvej méte sú po sobote „bôbari“, keď vyhrali nad „baníkmi“ 85:70.

Prievidžania si išli za výhrou od prvého momentu, svojho regionálneho blízkeho rivala nepustili ani na moment do vedenia. Výrazne si pomohli najmä v druhej časti, keď bolo ich vedenie najvyššie – o 19 bodov. „Sme veľmi spokojní, že sme tento zápas zvládli. Musíme sa poučiť z toho, že sme stratili 19-bodový náskok a znova sme sa museli odznova rozbiehať. V tom úseku sme neriešili situácie tak, ako by sme mali. Z rýchlych protiútokov sme dostávali ľahké koše. Toho sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať. Ale napokon sme vo štvrtej štvrtine ukázali aj kvalitné momenty, Som rád, že sme vyhrali,“ hodnotil dôležitú výhru kapitán víťazného tímu Marek Jašš.

Prievidza si mohla napokon s fanúšikmi užívať konečne pocit víťazstva. Marek Jašš bol v tomto smere na oboch stranách barikády. Nepatrí tak len k najskúsenejším hráčom tímu, ale aktuálne má na konte aj najviac štartov v hornonitrianskych derby. 32-ročný krídelník ich odohral viac ako 30, čo z neho robí jedného zo služobne najskúsenejších hráčov v baníckych konfrontáciách.

„S odľahčením môžem povedať, že som hral asi všetky ligové derby zápasy. Teším sa na tieto duely, príde vždy veľa divákov. Aj na tento prišlo z Prievidze veľa fanúšikov. Chcem sa im aj touto cestou poďakovať, že nás podporovali celé stretnutie. V týchto fázach súťaže hráme dobre. Pomýšľame aj na postup v tabuľke, už najbližší zápas v Lučenci bude v tomto smere dôležitý,“ dodal na záver Jašš.


foto: Ladislav Szibilla