Logo

Kondičný tréner Opálený je spokojný s prácou hráčov

3.9.2019 23:13
PDBASKET

Tím BC Prievidza sa už tri týždne pripravuje na novú sezónu SBL. Hráči absolvovali lekárske prehliadky a následne sa už hlásili trénerskému štábu. K dispozícii bol celý tím s výnimkou Adama Antoniho, ktorý si plnil reprezentačné povinnosti. Slovenský reprezentant tak nezasiahol ani do prvého prípravného zápasu, ktorý sme na palubovke Spišskej Novej Vsi zvládli pomerom 96-67.

Druhý duel v rámci prípravy sme už odohrali pred domácim publikom a aj s Antonim v zostave. Do Prievidze zavítal maďarský celok Szolnok Olaj, ktorého lídrom je bývalý hráč BC Prievidza a v súčasnosti reprezentant Slovenska Andre Jones. Ani Jonesových 27 bodov však maďarskému tímu nezabezpečilo výhru, keďže náš tím dobrým výkonom potiahli viacerí hráči, na čele s Gačešom s 19 a Durmom s 18 bodmi. Proti osemnásobnému majstrovi Maďarska sme napokon zvíťazili v pomere 79-71.

O výbornú atmosféru sa počas piatkového prípravného stretnutia postarali prievidzskí fanúšikovia, ktorí na pomery prípravného stretnutia dorazili v hojnom počte. Tí pozornejší diváci priamo v priebehu duelu alebo už pri rozcvičke mali možnosť uvidieť novú tvár v realizačnom tíme. Súčasťou klubu sa stal kondičný tréner Ján Opálený. Ten momentálne dohliada na to, aby sa hráči dostali do formy a boli čo najlepšie pripravení na nový ročník SBL.


Opáleného tešia úvodné dojmy z práce s tímom Prievidze. Kondičný tréner si pochvaľuje klubom vytvorené podmienky a zároveň prístup hráčov. Tí si podľa neho už do prípravy priniesli slušnú formu, s ktorou sa rozhodne dá pracovať. „Samozrejme, sú určité slabé stránky, ale u všetkých vidím ochotu makať naplno a zlepšovať sa, aj keď toho majú niekedy plné zuby. Nemáme žiadne výrazné problémy so zraneniami, čo je výborné znamenie.“

Práca, ktorú teraz hráči odvádzajú na tréningoch, je stavebným pilierom celej blížiacej sa sezóny. „Momentálne sme v úvode kondičnej prípravy,“ priblížil Opálený. „To znamená práca na aeróbnej a silovej vytrvalosti. Popritom zaraďujeme prehab, rehab a core tréningové jednotky, ktorých cieľom je vybudovať u hráčov čo najvyššiu odolnosť voči zraneniam.“

Hoci by si niekto mohol myslieť, že hráči majú v úvode prípravy „vlažnejší režim“, kým sa dostanú do správnej prevádzkovej teploty, realita je iná. „Hráči majú momentálne veľké tréningové zaťaženie,“ vyvádza Opálený z omylu. „Postupne budeme znižovať objem a stupňovať intenzitu záťaže, aby sme chalanov urobili rýchlejšími a výbušnejšími,“ dodal najnovší člen realizačného tímu.

BC Prievidza sa najbližšie predstaví na pôde českého tímu DEKSTONE Tuři Svitavy. Doma v Niké aréne Prievidza opäť nastúpime 11. septembra o 18:00 v súboji proti Spišiakom.