Logo

Kouč Bujan bude mať v nedeľu ďalšiu príležitosť otestovať svoj káder

12.9.2019 16:35
PDBASKET

Aj druhá vzájomná konfrontácia so Spišskou Novou Vsou v rámci prípravy na nadchádzajúci ročník 2019/20 bola pre náš tím úspešná. Prievidžania viedli už od úvodných minút a hoci sa súper z východu viackrát dotiahol na nižší bodový rozdiel, tím BC Prievidza vyhral každú štvrtinu duelu a napokon zvíťazil pomerom 101-77. Bodovo sa presadili všetci hráči s výnimkou 15-ročného Filipa Bakoša, hráča MBA Prievidza, ktorý si v závere zápasu odbil premiéru v drese BC.

Pokorenie 100-bodovej hranice je vizitkou dobrej ofenzívy, s ktorou bol včera spokojný aj hlavný tréner BC Tihomir Bujan. Samozrejme si všimol aj nedostatky. Tých ale viac videl v obrane, a to najmä v prvom polčase.


„Skúšali sme viaceré možnosti a herné variácie. Som spokojný s naším útokom. Hoci sme neboli dôslední počas celého zápasu, zaznamenali sme 101 bodov. Najmä v prvom polčase sme však urobili niekoľko chýb v defenzíve a dovolili sme Spišskej skórovať ľahké body," zhodnotil Bujan včerajší duel.

Spišiaci sa ešte do polčasu dokázali držať v tesnom závese za naším tímom, no po prestávke už hráči Prievidze odskočili súperovi a svoj náskok postupne navyšovali. Tihomir Bujan za tým vidí dobrú fyzickú pripravenosť a rovnako agresivitu. „Sme vyčerpaní z náročných tréningov, no aj tak sme v druhom polčase dobre behali a boli sme agresívnejší. Na tom si musíme zakladať aj naďalej."

Najbližšie sa na domácej palubovke predstavíme už túto nedeľu o 17:30, kedy privítame rakúsky celok BK Dukes Klosterneuburg. Tento zápas bude až do generálky na novú sezónu, ktorú absolvujeme 27. septembra proti Pardubiciam, jedinou možnosťou uvidieť náš tím. Medzitým nás čaká iba odvetný duel proti Klosterneuburgu, ktorý odohráme na rakúskej pôde.

Kouč Bujan bude mať v nedeľu proti Klosterneuburgu ďalšiu príležitosť otestovať si herné situácie a hráčov, s ktorými vstúpi do blížiacej sa sezóny. „Ako som už viackrát povedal, tento rok máme veľa nových hráčov, mladých Slovákov, a preto potrebujeme čas, aby sme hrali tak, ako si želám," zakončil hlavný tréner tímu BC Prievidza.