Logo

Krajnovič pred prvým prípravným zápasom: Nebudeme mať hneď veľké oči, základ je energia a bojovnosť

23.8.2022 10:17
PDBASKET

Po troch týždňoch tvrdého tréningového procesu sa už do prípravy zapájajú aj prípravné zápasy. Prvý zápas nás čaká dnes v Leviciach, na pôde úradujúceho majstra.

Hlavný tréner BC Krunoslav Krajnovič priblížil doterajší priebeh prípravy, očakávania pred prvým prípravným zápasom a aktuálny stav v tíme.

"Za nami sú tri týždne a 30 tréningov. Zatiaľ môžem byť spokojný s tým, ako prebieha príprava. Chalani majú veľmi dobrý prístup k všetkým povinnostiam a z tej strany sme veľmi spokojní. Máme nejaké drobné zranenia, ale nemali sme doteraz väčší výpadok. Hľadáme ešte jedného hráča a verím, že do konca mesiaca sa pripojí k mužstvu a budeme kompletní," uviedol Krajnovič.

Zápas v Leviciach bude veľmi špecifický. Nielen tým, že ide o prípravný zápas, ale najmä preto, že oba tímy nehrali zápas už niekoľko mesiacov. 

"Samozrejme, nemôžeme očakávať nejaký dobrý basketbal. Je to prvý zápas po dlhom čase a najmä po troch týždňov ťažkej prípravy, z ktorej ešte nie sme vonku a stále sme v tej najťažšej fáze. Hranie zápasov však bude pre chalanov dobré spestrenie. V prvom rade očakávam len dobrý prístup a splnenie toho, čo sme robili na tréningu.

To, čomu sme sa ešte nevenovali, nemôžem žiadať, ale chcem vidieť energiu a bojovnosť, o tom sa počas sezóny nemôžeme ani baviť. To musí byť základ a od tohto duelu teda čakám správny prístup a plnenie toho, čo sme robili na tréningoch. Určite to nebude pekné, ale teraz sa nehrá na krásu. Je príprava a do sezóny máme ešte dosť času. Je to úplne nové družstvo, ktoré sa musí zohrať. Máme ešte čas a nebudeme mať veľké oči hneď na prípravné zápasy," dodal hlavný tréner BC.

Zápas v Leviciach sa začne o 17:00.


foto: Ladislav Szibilla