Logo

MÁME POSTUPOVÝ MEČBAL!

21.4.2024 10:39
PDBASKET

Niké SBL 2023/2024 – 3. zápas štvrťfinále play off: BC Prievidza – Inter Bratislava 79:69 (19:13, 30:19, 19:22, 11:15) /stav série – 2:1

Prievidza: Taylor 22, Belikov 18, Milner 12, Rhodes 8, Jackson 6 (Bolek 9, Kincel a Teličák po 2, Chlupis a Krčmárik 0)

Inter: Smith 21, Daye 20, Pavlovič 7, D. Koller 5, Zdanavičius 0 (Sudžum 13, M. Koller 3, Hudec, Kozlík a Szabó 0)

TH: 23/16 – 7/5, Fauly: 14 - 24, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Bara

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: „Pocity sú výborné. Vieme, čo pre nás znamená naše domáce ihrisko a fantastické publikum, naozaj nás ťahalo. Myslím, že sme zaslúžene vyhrali, okrem úvodných minút sme diktovali tempo aj v obrane, aj v útoku. Dokázali sme, že keď ideme úplne na dosah svojich síl a energie, najmä v obrane, tak môžeme poraziť každého, aj kvalitný tím, ako je Inter. Odkedy som tréner, tak chcem, aby sme hrali takto tímovo. Každý zápas môže niekto hviezdiť, to je normálne, ale chceme byť nebezpeční z viacero pozícií. Som rád, že hráči si posúvali loptu, no najviac ma tešila obrana. Pomohli nám aj diváci, ale i to, že naši hráči majú výborné charaktery, víťazný charakter. Vieme, že v minulom zápase bola posledná štvrtina možno najhoršia v tejto sezóne, takže každý to chcel napraviť. Každý z nich má skutočne víťaznú mentalitu, bojujú ako tím, hrajú ako tím a to teraz ukázali. Tlak je teraz na strane Interu, my máme dva mečbaly. Ideme regenerovať, ideme sa snažiť zmeniť ešte nejaké detaily. Nečaká nás nič ľahké, ale nôž na krku má teraz Inter. Budeme tam hrať našu hru, ideme sa snažiť postúpiť a verím, že sa nám to aj podarí.”

C.J. Jackson, hráč Prievidze: „Fanúšikovia nám veľmi pomohli. Vedeli sme, že je to potrebné víťazstvo. Celý čas sme tento rok tvrdo pracovali, aj teraz sme to ukázali a musíme to urobiť aj v utorok. Robota ešte neskončila."

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Basketbal je tímový šport, to znamená, že zápasy sa nedajú vyhrať individuálne. Hrali sme príliš individuálne, mali sme pár hráčov, ktorí chceli byť hrdinovia, a to nám očividne nevyšlo. Musíme hrať tímovejšie a musíme byť múdrejší v útoku a v obrane nesmieme mať taký výpadok, ako sme mali v tom jednom momente, kde sa Prievidza chytila a dala veľa trojok po sebe. Na začiatku sme netrafili veľa voľných striel, ale to my riešime celú sezónu, ak sa budeme vracať k tomu, kde sme boli pred mesiacom, my túto sériu nemôžeme zvládnuť. Ak budeme hrať tak, ako sme hrali prvý zápas, aj druhý zápas u nás doma, tak potom môžeme dúfať, že tu niečo spravíme, ale takým spôsobom, ako sme hrali teraz, tak podľa mňa nemáme šancu. Bohužiaľ, my máme taký tím, ktorý žije zo streľby za tri body. Keď netrafíme, tak sa úplne zrútime. S tým máme veľké problémy celú sezónu, nie je to nič nové. Mali sme streľbu za tri 20 percent, Pavlovič mal 7/1, nenaberie sa sila v defenzíve. Malo by to byť naopak. V defenzíve máme nabrať silu a z toho má ísť útok, nie triafať trojky, aby sme hrali obranu. Utorok další zápas, treba sa zotaviť, zanalyzovať a ideme ďalej. Pokúsime sa bojovať o piaty zápas.”

Ozren Pavlovič, hráč Interu: „Bol to už od začiatku ťažký zápas, vedeli sme, že to nebude ľahké. Je to dobrý tím, boli sme pripravení, snažili sme držať herného plánu, no akonáhle sa začínajú dostávať do vedenia, je to pre nás problém. Druhú štvrtinu mali šialený úsek, vytvorili energiu, pripojilo sa publikum, premenili dobré streľy, ich ťahúni hrali tak ako mali a my sme sa museli prispôsobiť. Ideme späť do Bratislavy, pokúsime sa tam vyhrať a získať tak rozhodujúci zápas."


Zdroj: basketliga.sk

Foto: Ladislav Szibilla