Logo

Marek Jašš: na Žilinu sa pripravujeme s plnou vážnosťou

6.1.2018 0:04
PDBASKET

Stredajší derby zápas našich basketbalistov v Handlovej priniesol tretiu výhru BC v sezóne nad okresným rivalom. Handlovčania sa dlho držali „na dostrel“ Prievidze, no napokon sa prejavili väčšie kvality nášho kádra. Po víťazstve BC 90:78 sme vyspovedali Mareka Jašša, ktorý sa, ako už tradične, na palubovke prezentoval kvalitnou obranou i vysokou dávkou bojovnosti.


Marek, ako by si zhodnotil súboj v Handlovej?

Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Derby stretnutia bývajú nevyspytateľné, nezáleží na postavení v tabuľke, tímy sa vedia vždy vyhecovať nad svoje možnosti. Celý zápas sme viedli a aj keď sa Handlovčania na nás doťahovali, hrali sme s rozumom a snažili sa nájsť tu najlepšiu pozíciu na strelu, čo nám aj vychádzalo.

Svojim povzbudzovaním nám k víťazstvu pomohli aj naši fanúšikovia. Súhlasíš?

Áno, určite. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom za skvelú energiu, ktorú nám dodali v derby v Handlovej a verím, že nám dnes pomôžu rovnako.

Dnes o 17:00 privítame Žilinu. Aké sú silné stránky tohto súpera? Čo bude kľúčom k ďalšiemu víťazstvu BC?

Na Žilinu sa pripravujeme s plnou vážnosťou. V tíme nášho súpera, okrem zmeny trénera, nastali pohyby aj v hráčskom kádri. Jedným z kľúčov k výhre bude ubránenie mladého rozohrávača Rožánka.

Decembrový súboj s Levicami bol pre teba zápas s poradovým číslom 300 v drese BC. Ako vnímaš tento míľnik? Máš podpísanú dvojročnú zmluvu aj na ďalšiu sezónu. Cítiš sa na ďalšiu stovku v prievidzskom drese?

Veľmi si to neuvedomujem, ale som rád, že som súčasťou tohto tímu. Ak mi to zdravie dovolí, budem rád, ak bude toto číslo naďalej narastať.

Začal sa nový rok, dal si si nejaké predsavzatia?

Predsavzatie som si tento rok zabudol dať, takže to vyskúšam budúci rok.