Logo

Marko Batina: Mrzí ma, že sme derby museli odohrať takýmto spôsobom

7.2.2018 22:32
PDBASKET

Mrzí nás, že naši fanúšikovia boli, po takmer mesačnom čakaní na domáci zápas, ukrátení o plnohodnotný zážitok z derby stretnutia. Bohužiaľ, za zostavu hostí nezodpovedáme. Handlová nás kontaktovala 24 hodín pred zápasom so žiadosťou o preloženie zápasu s tým, že dvaja hráči sú zranení a dvaja chorí. Vzhľadom na to, že budúci týždeň nás čaká Slovenský pohár a reprezentačného zrazu sa zúčastnia až traja naši hráči, by sme mali problém nájsť vhodný termín. Prečo nechala Handlová doma aj zdravých hráčov nevieme... O situácii, ktorej výsledkom bola naša vysoká výhra 146:30, sme sa porozprávali so športovým riaditeľom Markom Batinom.

Ďalšia kapitola derby nedopadla podľa nikoho predstáv. Ako by si zhodnotil toto stretnutie?

Mrzí ma, že sme derby museli odohrať takýmto spôsobom. Pred zápasom som povedal našim hráčom, že musia rešpektovať každého súpera, bez ohľadu na to, kto proti nim nastúpi, lebo len tak môžu aj súperi rešpektovať ich. Úprimne musím povedať, že som sklamaný, že Handlová nastúpila v takomto zložení. Tým však nechcem nijak znevážiť ich juniorov. Patrí im veľký rešpekt za bojovnosť, ktorú ukázali v zápase. My sme stretnutie odohrali prevažne s hráčmi, ktorí nie sú počas sezóny toľko vyťažovaní. Som rád, že chalani, ktorí dostali príležitosť bojovali a svoju šancu využili.

Z handlovského tábora boli avizované zranenia a choroby a snaha preložiť zápas. Ako to vnímaš?

Nemyslím si, že je náhoda, že sú všetci zahraniční hráči Handlovej chorí alebo zranení. Chcel by som však povedať, že aj my sme dnes nemohli nastúpiť v plnej sile. Okrem mňa nehral ani Ryan Martin, Grant Sitton, Rodney Glasgow, nová posila Michel a Fusek a Marek Jašš nastúpil tiež po zranení na limitovanú porciu minút. Sami poznáme tieto situácie veľmi dobre. Ako príklad uvediem minuloročný zápas Európskeho pohára FIBA v Belgicku, kde sme nastúpili šiesti. Rovnako aj v sobotu v Komárne sme mali zranených hráčov a kľúčové momenty zápasu odohrali tí, ktorí mohli. Myslím si, že je to hlavne o prístupe k jednotlivým stretnutiam. V Eurolige ani NBA sa zápasy neprekladajú a obzvlášť tie, ktoré sú dôležité a pre nás je dôležitý každý zápas.

Kedy ste sa dozvedeli o problémoch v handlovskom kádri? Nedal sa zápas presunúť?

Možno by sa situácia dala vyriešiť aj lepšie, keby sme sa o problémoch v hosťujúcom tíme dozvedeli o niečo skôr. 24 hodín pred zápasom je však kritická doba na prekladanie duelu. Keďže sme doma nehrali takmer mesiac, vynaložili sme značné prostriedky na propagáciu a organizáciu stretnutia. Fanúšikovia mali zakúpené lístky v predpredaji a mnohí si kvôli derby zobrali dovolenky. Celá situácia ma mrzí, ale zápas sme odohrať museli a naše myšlienky sa sústredia už na sobotu a nášho súpera zo Žiliny.


Pozápasové vyjadrenie kapitána Handlovej Ondreja Haviara: "Tak tu veľa nie je čo hodnotiť. Zranenia a choroby zdecimovali trošku viac náš tím. Keby sme sem prišli všetci, čo sme mohli, tak by nás tu bolo ozaj málo. Vedenie tímu sa rozhodlo nastúpiť s juniorským tímom a ušetriť hráčov, ktorí by mohli hrať. V podstate to na konci odzrkadľuje aj výsledok na konci zápasu. Pre chlapcov je to vôbec prvý kontakt s veľkým basketbalom. Mohli sami vidieť, aký je rozdiel medzi mužským a juniorským basketbalom. Patrí im veľká vďaka už len za to, že sa odvážili nastúpiť pred takéto publikum. Museli ten zápas vytrpieť až do konca, ale vydržali, bojovali a je ešte veľa pred nimi, aby sa dostali na ligovú úroveň."