Logo

Matej Majerčák smeruje za novou výzvou: Prievidza, ďakujem za všetko!

31.5.2022 19:26
PDBASKET

V posledných troch sezónach bol Matej Majerčák dôležitou súčasťou tímu BC Prievidza. Teraz ho však čaká nová výzva v českej najvyššej súťaži. S Matejom sme tak zhodnotili predošlé tri sezóny, ktoré boli pre neho kľúčové smerom do ďalšej kariéry. Stal sa jedným z lídrov tímu a dokonca sa dostal do reprezentačného výberu Slovenska.

Majerčák prišiel do Prievidze ešte ako tínedžer. Vo veku 19 rokov už síce mal za sebou niekoľko sezón v najvyššej súťaži, no v skúsenom prievidzskom tíme patril medzi najmladších hráčov. Do zápasov naskakoval z lavičky, ale priemerne hrával takmer 20 minút.

Liga sa v ročníku 2019/20 nedohrala, a tak vrcholom sezóny ostal Slovenský pohár. Na túto edíciu pritom máme len tie najkrajšie spomienky a aj Matej bol dôležitým členom rotácie, ktorá dokráčala až za celkovým víťazstvom - historicky prvým pre Prievidzu.

"V prvom rade by som chcel poďakovať klubu BC Prievidza za krásne 3 roky," hovorí Majerčák. "Hneď v tom prvom roku sme vyhrali Slovenský pohár, čo bol určite veľký úspech v prievidzskom basketbale. Nanešťastie, potom prišiel covid a sezóna nám predčasne skončila. Určite to ale bola skvelá skúsenosť, či už s trénerom Bujanom alebo Krajnovičom, ktorý prišiel počas sezóny. A nemôžem nespomenúť ani samotných hráčov, s ktorými sme vytvorili slušnú partiu."


Po víťazstve v pohári vstúpil do hry koronavírus. Sezóna sa skončila predčasne a situácia sa ani neskôr príliš nezlepšila. Predošlé dva ročníky sme síce odohrali, no v podstate väčšinu bez diváckej kulisy.

A to bolo najmä u nás v Prievidzi, kde zvyčajne panuje fantastická atmosféra, veľmi náročné. "Nebolo ľahké hrať pred prázdnymi tribúnami, obzvlášť bez našich domácich fanúšikov," spomína Majerčák.

Ročník 2020/21 však bol pre neho prelomový. Stále len 20-ročný rozohrávač bol lídrom tímu. V lige hrával priemerne vyše 34 minút a pripisoval si takmer 13 bodov a 6 asistencií na zápas.

"Mne osobne daná sezóna veľmi pomohla individuálne. Dostal som dôveru od trénerov Helmecyho a Batinu. Tak isto som prvýkrát dostal šancu pozrieť sa do národného družstva. A opäť sme tvorili výbornú partiu."


Uplynulá sezóna bola znova ovplyvnená koronavírusom a nanešťastie pre nás, prišli viaceré zranenia. Nepríjemné zranenie postihlo v úvode sezóny aj Majerčáka. "Posledná sezóna nebola podľa našich predstáv. Začiatok sme mali veľmi ťažký, veľa smolných zápasov, ktoré sme nedokázali vyhrať a prišla na nás akási deka. Menili sa hráči a aj tréner. Po príchode trenera Krajnoviča sme určite dostali nový impulz a výsledky boli lepšie," vraví na margo uplynulého ročníka.

So spoluhráčmi si splnil úlohu v baráži a po krátkom, no zaslúženom oddychu sa čoskoro začne pripravovať na ďalšiu sezónu a zároveň novú výzvu. Majerčák podpísal kontrakt s českým tímom NH Ostrava.

Člen vedenia BC Prievidza Peter Zvara potvrdil, že klub sa snažil Mateja udržať. V tejto situácii je ale logické, že ho čaká posun do zahraničia. "Sme radi, že Matej bol 3 roky súčasťou nášho tímu a teší nás, že šancu a dôveru, ktorú ako prvý rozohrávač dostal, naplno využil, herne vyrástol a stal sa oporou.

Samozrejme, pokúsili sme sa ho udržať, ale chápeme, že pre rozvoj jeho talentu a ďalší kariérny rast je dôležité, aby sa posunul do kvalitnejšej súťaže. V jeho novom pôsobisku mu budeme držať palce a fandiť. Budeme tiež veriť, že sa ešte v budúcnosti naše cesty stretnú. Matej tu bude vždy ako doma."


Na záver svojho pôsobenia v našom klube posiela aj sám Matej Majerčák Prievidzi ďakovný odkaz.

"Chcel by som sa poďakovať trénerom, masérom, doktorom, fyzioterapeutke a v neposlednom rade vedeniu BC a našim skvelým fanúšikom. A samozrejme, nechcel by som zabudnúť ani na moju priateľku a rodinu, ktorí mi boli počas troch sezón v drese BC oporami. Prievidza, ešte raz ďakujem za všetko!"

Klub BC Prievidza ďakuje Matejovi za jeho prácu v predošlých troch rokoch, počas ktorých z neho vyrástol líder tímu. Prajeme mu veľa šťastia v ďalšom pôsobisku a veríme, že novú výzvu zvládne.

foto: Ladislav Szibilla, Jakub Droppan