Logo

MBK Baník Handlová - BC Prievidza 84:87

6.1.2021 21:02
PDBASKET

MBK Baník Handlová - BC Prievidza 84:87 (18:26, 23:26, 33:13, 10:22)

Handlová: Zečevič 16, Bulatovič 15, Hlivák 7, Jankovič 6, Jašš 5 (Vicentič 16, Rakočevič 10, Mátych 6, Dolník 3)

Prievidza: Bjeletič 25, Vašl 19, Majerčák 12, Robertin 6, Pasovský 2 (Louiserre 11, Sitton 10, Kincel 2, Matuška 0)

TH: 13/9 - 17/13, Fauly: 20 - 22, Trojky: 7 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Ribakovs

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: "Túto prehru beriem na seba, pretože som očividne psychicky nepripravil mužstvo, a to najmä čo sa týka prístupu a túžby po víťazstve."

Dalibor Hlivák, hráč Handlovej: "Zápas sme prehrali, pretože sme neplnili pokyny trénera a na ihrisku sme nerobili to, čo od nás vyžadoval. Prvý polčas hodnotím z našej strany ako katastrofálny. V tretej časti sme sa chytili a dokázali sme strhnúť vedenie na svoju stranu, no v závere sme sa vrátili k výkonu z úvodu stretnutia a darovali sme Prievidzi víťazstvo."

Maroš Helmecy, tréner Prievidze: "Odohrali sme skvelý derby zápas a ak by bola v Handlovej plná hala divákov, tak určite by si to všetci poriadne užili. Moji zverenci ukázali obrovský charakter. Tretiu štvrtinu sme prehrali o dvadsať bodov a z jedenásťbodového vedenia sme padli do deväťbodového manka. Napriek tomu sme sa dokázali zodvihnúť. Za to svojim chlapcom ďakujem a gratulujem im."

Jakub Pasovský, hráč Prievidze: "Nastúpili sme na svoj prvý zapas po prekonaní karantény a uvedomovali sme si, že to na handlovskej palubovke bude veľmi náročné. Snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby nás agresivita domácich neprekvapila. V druhom polčase sme stratili rytmus, čo Handlová využila a dostala sa do deväťbodového vedenia. My sme sa ale nezložili a dobrou energiou sme si vedenie nielenže prinavrátili, ale podarilo sa nám zvíťaziť."


zdroj: basketliga.sk