Logo

MISIA V HLAVNOM MESTE

20.1.2024 10:57
PDBASKET

Pripísali sme si tri výhry v rade proti trom najvyššie postaveným mužstvám v rámci Niké SBL, a to je veľmi slušný štart do roka 2024. Napriek pokračujúcim zdravotným problémom sa nám výsledkovo darí a rozhodne v tom chceme pokračovať aj ďalej.

Po dvoch domácich zápasoch tentokrát znova cestujeme na palubovku súpera. V sobotu nás už o 17. hodine čaká zápas v hlavnom meste, kde (stále v hale na Vietnamskej) vyzveme bratislavský Inter.

S Interom Bratislava sme v aktuálnom ročníku odohrali dva veľmi vyrovnané duely, ktoré sa skončili v náš neprospech rozdielom jedného a následne dvoch bodov, pričom ostatný duel muselo rozhodnúť až predĺženie.

Budeme aj dnes svedkami vyrovnaného súboja? "V sobotu bude naším cieľom zastaviť skúsené trio Interu - Sudžum, Pavlovič a Bulatovič, ktorí nám robili v predošlých zápasoch najväčšie problémy. Ako aj v prvých dvoch súbojoch, kde rozhodovala prakticky jedna lopta, tak aj teraz očakávam tvrdý boj do poslednej minúty, ale verím, že na konci už budeme mať radosť my," hovorí hlavný tréner Saša Jankovič.

O motiváciu do dnešného duelu tak máme postarané. Jednak chceme oplatiť Interu dve tesné porážky z tejto sezóny, ale tiež môžeme po rokoch konečne uspieť v Bratislave. Čosi podobné sa nám už v prebiehajúcej sezóne podarilo, keď sme zlomili prekliatie vo Svite a teraz máme príležitosť dobyť aj hlavné mesto.