Logo

Mladíci MBA sú na kvalitnom turnaji v Španielsku

20.10.2023 16:20
PDBASKET

Od dnes do nedele sa družstvo MBA Prievidza U12 zúčastňuje kvalitne obsadeného turnaja v španielskom mestečku EL Carpio. Zárukou vysokej kvality sú akadémie tímov Unicaja Malaga, UCAM Murcia, Betis Sevilla a Granada. 

Tréner Tomáš Bulík: Na tento turnaj ideme opäť s veľkými očakávaniami a s rešpektom. Španielsko je z môjho pohľadu jedna z top krajín na svete vo výchove talentov, hrajú už od najmladších kategórií extrémne rýchlo, agresívne a s tlakom na loptu. Španielsky mládežnícky basketbal je pre mňa vzorom, ako by sme chceli hrať a tak som zvedavý, ako obstojíme v zápasoch proti ich top tímom.

Po konfrontácii s litovskou školou na turnaji Kaunase, ktorý sme v konkurencii top akadémii tejto krajiny vyhrali, je to tak pre mladé talenty MBA Prievidza ďalšia veľká výzva. Práve v Kaunase sa podarilo Marekovi Bulíkovi dohodnúť účasť na tomto turnaji:

Podarilo sa to na základe dobrých vzťahov s manažérom Travel Teamu Davidom, ktorý pôvodne dostal pozvánku na tento turnaj. Nemohli sa ho však zúčastniť a tak nám dal ponuku, či by sme sa chceli zúčastniť turnaja namiesto nich. Potrebovali sme sa rozhodnúť extrémne rýchlo, pretože na uvoľnené miesto čakalo v poradovníku ďalších 20 tímov. Tu nám pomohol pán Müller zo spoločnosti Partners, ktorý nám prisľúbil dofinancovať väčšiu časť nákladov na turnaj, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. 

Zápasy turnaja môžete sledovať na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=Ao4U2noJvxM