Logo

Na rozohrávku prichádza niekdajší MVP srbskej ligy Djukan Djukanovič

26.6.2022 17:39
PDBASKET

Tím BC Prievidza na sezónu 2022/23 sa rozrastá o ďalšie meno. Najnovšou posilou BC sa stal 180-centimetrov vysoký rozohrávač Djukan Djukanovič.

29-ročný Srb naposledy pôsobil v Severnom Macedónsku, kde v uplynulej sezóne v drese KK Kumanovo priemerne dosahoval 7,4 bodu, 3,8 doskoku a 3 asistencie. V minulosti ho vyhlásili aj za najužitočnejšieho hráča srbskej ligy. Ocenenie MVP získal hneď dvakrát, a to v rokoch 2018 a 2019.

Počas svojej MVP sezóny bol Djukanovič zároveň najlepším hráčom súťaže na obrannom doskoku a v získaných loptách.

Príchod nového hráča do svojho kádra priblížil hlavný tréner Krunoslav Krajnovič. "Djukan je typ skúsenejšieho hráča, akého sme hľadali na post rozohrávača aj vzhľadom na to, že družstvo bude relatívne mladšie a niektorí mladší hráči dostanú viac príležitostí.

A v prvom rade, Djukan je charakter, veľmi dobrý a slušný hráč, ktorý na sebe tvrdo pracuje. Má už za sebou dobrú kariéru a niečo dosiahol, takže som veľmi rád, že sa nám ho podarilo dostať do nášho mužstva," uviedol Krajnovič.

Okrem Severného Macedónska a rodného Srbska hrával Djukanovič tiež v Slovinsku, Bosne a Hercegovine, Španielsku alebo v susednom Česku. Milou zaujímavosťou je, že Djukan sa narodil v meste Valjevo, ktoré je partnerským mestom Prievidze.