Logo

Na úvod prípravy dráma s predĺžením, dnes Vroclav

3.9.2023 12:31
PDBASKET

Máme za sebou prvý zápas pred sezónou 2023/24 v Ostrave, kde sme odštartovali zápasovú časť prípravy. Keďže v rámci prípravy nezvyknú byť dostupné prenosy zo zápasov, v článku si priblížíme, ako to vyzeralo na palubovke počas tohto atraktívneho stretnutia.

Skóre otvoril Xavier Rhodes, ktorý bol v úvode najaktívnejším strelcom BC. V prvej štvrtine sme ale poslali Ostravu pomerne rýchlo do bonusu na čiaru trestného hodu a po úvodnej štvrtine domáci viedli pomerom 18:14.

V 15. minúte strelil našu prvú trojku v zápase Lukáš Bolek, ktorý otočil stav stretnutia v náš prospech a dostali sme sa teda naspäť do vedenia. Zakrátko na neho ďalšou trojkou nadviazal Alou Dillon.

Záver druhej štvrtiny sa niesol v znamení niekoľkých timeoutov zo strany oboch tímov. Ostrava sa dotiahla, no naši tréneri nakreslili posledný útok a lopta napokon skončila v rukách najlepšieho strelca polčasu Aloua Dillona, ktorý po prihrávke najnovšej posily Romea Croucha pridal ďalšiu trojku iba sekundu pred polčasovým klaksónom a po prvom polčase sme viedli o dva body (31:33).


Druhý polčas ale začala lepšie Ostrava a náš prvý bod prišiel až po 4 minútach hry, keď Dillon premenil trestný hod. Následne už bol priebeh vyrovnaný a po tretej štvrtine domáce NH viedlo o tri body (47:44).

Posledná štvrtina priniesla dva obraty. Najskôr sme otočili skóre a vypracovali si aj náskok, v jednej chvíli sme viedli o 7 bodov. Avšak potom sa zas vrátila do hry Ostrava a v poslednej minúte to bola už veľká dráma. Nanešťastie pre nás, tesne pred koncom vyrovnal stav náš bývalý hráč Matej Majerčák a hneď v našom prvom prípravnom zápase sa predlžovalo (64:64).

Aj v predĺžení pokračoval podobný priebeh ako v predošlej desaťminútovke a momentum sa prelievalo z jednej strany na druhú. Po 5. faule Lukáša Boleka prišlo povinné striedanie, čo bolo pre nás pochopiteľne nepríjemnosťou.

30 sekúnd pred koncom sme prehrávali o dva body, ale po našom timeoute vyrovnal Xavier Rhodes. Posledný útok tak ostal v rukách domácich a tí rozhodli strelou s klaksónom. Ostrava vyhrala po dramatickom predĺžení 77:75. 

Body hráčov BC: Dillon 20, Milner 18, Rhodes 14, Crouch 7, Bolek 6, Kincel 5, Lukáč 5, Radovic, Chlupis

Taký bol priebeh nášho prvého prípravného zápasu a ďalšie stretnutie nás čaká už dnes. V nedeľu o 16:00 sa stretneme s poľským súperom Slask Vroclav na neutrálnej pôde v Opave.

Vroclav včera dokázala poraziť úradujúceho českého majstra práve na jeho palubovke, a tak vieme, že je pred nami ďalší veľmi kvalitný test.