Logo

Najlepšia päťka desaťročia: KRÍDELNÍCI

6.3.2018 23:11
PDBASKET

Predstavujeme Vám krídelníkov nominovaných do hlasovania o Najlepšiu päťku desaťročia BC Prievidza.

VILIAM RIDZOŇ

Prievidzský odchovanec Viliam Ridzoň je legendou slovenského basketbalu. Počas svojej dlhoročnej kariéry získal dva tituly s Pezinkom a jeden s Nitrou. Hneď pri svojej prvej sezóne po návrate do Prievidze v sezóne 2008/09 sa radoval so zisku bronzových medailí. Premenil jednu z kľúčových striel série o tretie miesto, keď víťaznou strelou za nepriaznivého stavu rozhodol zápas na palubovke Spišskej Novej Vsi. Počas aktívnej kariéry sa jeho hra vyznačovala veľkým citom pre doskok a presnou strelou.

 

PAVEL BOSÁK

Hneď po svojom príchode do Prievidze v sezóne 2008/09 sa stal Pavel Bosák jednou z ústredných postáv najvyššej basketbalovej súťaže. Pre jeho presnú ruku, bojovnosť, sebavedomie a výbušnú povahu si ho domáci fanúšikovia rýchlo obľúbili. Naopak to bolo u priaznivcov súpera a rozhodcov, ktorí na ňom technickými chybami vôbec nešetrili. Samostatné nájazdy na kôš sa nebál zakončiť aj streľbou za tri body, čo len podčiarkovalo jeho sebavedomie. Bol jedným z hlavných strojcov bronzového úspechu. V Prievidzi pôsobil aj v sezóne 2009/10.

 

 

 

DANIEL BOOR

 

Daniel Boor je odchovancom prievidzského basketbalu. Jeho najväčšie úspechy v prievidzskom drese sú tretie miesto zo sezóny 2008/09 a titul zo sezóny 2011/12. Počas aktívnej kariéry bol vychýreným strelcom za tri body. V majstrovskej sezóne si ho diváci veľmi často pýtali na ihrisko skandovaním jeho mena.

 

 

DAVID GOODBOLD

 

David Godbold bol kapitánom BC v pamätnej sezóne 2011/12, ktorá bola zakončená majstrovským titulom. V tejto sezóne bol vyhlásený portálom basket.sk za krídelníka roka a člena prvého All stars tímu. Godbold bol veľmi obľúbený najmä pre svoj komplexný herný prejav. Súpera ohrozoval zo všetkých vzdialeností a rovnako si zodpovedne plnil úlohy v obrane. V klube pôsobil aj v sezóne 2012/13.

 

 

IGOR MARIĆ

 

Od úvodu sezóny 2014/2015, kedy prvýkrát obliekol dres BC sa stal Igor Marić jednou z najväčších osobností ligy. V sezóne 2014/15 ho basket.sk zaradil medzi 5 najlepších hráčov ligy a v sezóne 2015/16 bol dokonca vyhlásený nielen za krídelníka roka, ale aj za hráča roka v rovnakej ankete. Jeho najsilnejšou zbraňou je trojbodová streľba, keď dokáže dobre bránený pravidelne premieňať zdanlivo nemožné situácie v kľúčových momentoch a tým rozhodovať o osude zápasov. Pre výbornú psychickú odolnosť a pevné nervy je hráčom, na ktorého sa spolieha v koncovkách vyrovnaných stretnutí celý tím. Okrem výborných streleckých schopností dominuje aj v doskokoch a ziskoch. Marić absolútne ovládol aj Zápas hviezd v roku 2015, kedy sa stal víťazom súťaže v strieľaní trojok, víťazom smečovacej súťaže a aj najužitočnejším hráčom zápasu. S Prievidzou získal ako kapitán zlatú medailu. Pridal aj striebornú a postup zo skupiny v Európskom pohári FIBA.

 


MARKO BATINA

Súčasný kapitán BC Prievidza pôsobí v našom tíme už piaty rok. Počas prvých troch kompletných sezón, v ktorých pôsobil v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži, sa v ankete špecializovaného basketbalového webu basket.sk vždy umiestnil medzi desiatimi najlepšími hráčmi ligy. Vyznačuje sa kolektívnym chápaním hry, bojovnosťou, tvrdou prácou v obrane a obetovaním sa v prospech tímu. Problém mu nerobí ani riskovanie zranenia hádzaním so po zdanlivo stratených loptách. S Prievidzou získal zlatú, dve strieborné a bronzovú medailu.


 SULLIVAN PHILLIPS

Sullivan Phillips je jednou z najvýraznejších osobností histórie BC Prievidza. Napriek tomu, že v klube pôsobil len v sezóne 2011/12, zanechal v Prievidzi nezmazateľnú stopu. Phillips sa stal majstrom Slovenska a najužitočnejším hráčom ligy. Hrával prakticky na všetkých pozíciách, čo robilo súperovej obrane veľké problémy.

„Zdravím moju prievidzskú rodinu. Som Sullivan Phillips alebo ako si ma mnohí pamätáte „Sulli“. Často spomínam na výborné časy v Prievidzi, podčiarknuté ziskom titulu. Verím, že tohtoročný tím dokáže priniesť titul späť do Prievidze k najlepším fanúšikom na svete,“ prihovoril sa pri príležitosti nominácie do najlepšej päťky desaťročia fanúšikom Phillips.

 

PAUL GUEDE

Ďalšou výraznou postavou majstrovského tímu zo sezóny 2011/12 je Paul Guede. Paul bol sa počas svojho pôsobenia v Prievidzi vyznačoval nadpriemernými atletickými vlastnosťami, kedy zdvíhal divákov zo sedadiel svojimi smečmi. Alley-oop do postavenej obrany, ktorý mal nacvičený či už s Pellem alebo Phillipsom, sa stal jeho značkou. Rovnako bol aj defenzívnym špecialistom a staral sa o obranu súperových najlepších krídelníkov. V Prievidzi pôsobil aj v striebornej sezóne 2013/14.


ODKAZ NA DOTAZNÍK!!