Logo

NAJLEPŠIA PÄŤKA DESAŤROČIA: PIVOTI

6.3.2018 23:11
PDBASKET

Predstavujeme Vám pivotov nominovaných do hlasovania o Najlepšiu päťku desaťročia BC Prievidza.

GABRIEL SZALAY

Odchovanec Prievidze Gabriel Szalay bol počas svojej aktívnej kariéry dominantným pivotom. Napriek svojej výške bol dostatočne atletický, čo mu pomáhalo pri doskokoch a smečoch a vynikal aj presnou rukou. Jeho najväčším úspechom v prievidzskom drese je bronz zo sezóny 2008/09.

DRAŽEN KLARIĆ

Najlepším podkošovým hráčom Prievidze pri ziskoch strieborných medailí v sezónach 2013/14 a 2014/15 bol Dražen Klarić. Jeho najsilnejšou zbraňou bola nebrániteľná strela z odskoku z otočky. Rovnako bol nebezpečným strelcom spoza trojkového oblúku.

 

„Na moje pôsobenie v Prievidzi spomínam rád. Stretol som tam veľa dobrých ľudí a hráčov. Boli to dve pekné sezóny s množstvom pekných spomienok. Počas oboch sme mali dobrý tím na ihrisku aj mimo neho. Vždy si spomeniem aj na fanúšikov, ktorí žili pre basketbal, vždy nás podporovali a vytvárali výbornú atmosféru počas našich zápasov,“ zhodnotil svoje pôsobenie v drese BC Prievidza Dražen Klarić.

 


LUBOŠ ŠTORCEL

 

Na legendu prievidzského basketbalu Luboša Štorcela spomínajú fanúšikovia BC Prievidza ako na veľkého srdciara, bojovníka a správneho kapitána. Počas aktívnej kariéry bol výborným strelcom za tri body a publikom vedel potešiť aj peknými smečmi. Rovnako bol výborný v defenzívne a ako podkošový hráč úspešne bránil aj vyšších a silnejších pivotov súpera. Ako kapitán vybojoval s tímom bronz v sezóne 2008/09.

 


SVETOZAR STAMENKOVIČ

 

V majstrovskej sezóne 2015/16 bol Svetozar Stamenkovič jednou z najväčších osobností ligy a zaslúžene sa stal  aj najužitočnejším hráčom. Na útočnej polovici je len veľmi ťažko brániteľný, pričom je rovnako nebezpečný z bezprostrednej vzdialenosti aj spoza trojkového oblúka. Jeho útočné schopnosti podčiarkujú aj výborné trestné hody. Dominantný je aj na doskoku, kde patril v majstrovskej sezóne medzi najlepších hráčov ligy.

 


RICHARD KÖRNER

 

Pre svoje atletické schopnosti a parádne smečiarske kúsky, divácky nesmierne obľúbený krídelník Richard Körner pôsobil v drese BC v sezónach 2015/16 a 2016/17. V oboch ročníkoch SBL patril do najlepšej slovenskej päťky ligy. Ako člen základnej zostavy získal s Prievidzou zlato, bronz a postúpil zo skupiny Európskeho pohára FIBA.

 

MIKE ROSTAMPOUR

Pri svojom príchode do Prievidze vyhlásil pivot Mike Rostampour, že možno nebude najlepšie skórujúcim hráčom, ale vždy bude najviac bojujúcim. To do bodky naplnil. Postupne sa svojou energiou, výborným doskakovaním a nasadením na oboch stranách ihriska stal miláčikom domácich tribún a najneobľúbenejším hráčom súpera. V zápase proti Spišskej Novej Vsi zaznamenal za 22 minút 22 doskokov. S Prievidzou získal v sezóne 2015/16 titul a o rok neskôr pridal bronzovú medailu.


MICHAL BAŤKA

Slovenský reprezentant a jeden z najlepších slovenských pivotov súčasnosti pôsobil v sezónach 2012/13 a 2014/15 aj v prievidzskom drese. V sezóne 2014/15 získal s tímom striebornú medailu.


ODKAZ NA DOTAZNÍK!!