Logo

Najlepšia päťka desaťročia: ROZOHRÁVAČI

6.3.2018 22:52
PDBASKET

Predstavujeme Vám rozohrávačov nominovaných do hlasovania o Najlepšiu päťku desaťročia BC Prievidza.

GREGORY IMMINK

Greg Immink pôsobil v Prievidzi v sezónach 2007/08 a 2008/09. Vo svojej druhej sezóne patril medzi najlepších rozohrávačov ligy a predstavil sa aj v zápase hviezd. V poslednom zápase základnej časti sa, bohužiaľ, zranil a v play-off už do diania prakticky nezasiahol. Tréner Rudež mu však umožnil vychutnať si atmosféru rozhodujúceho zápasu o tretie miesto aj priamo na palubovke a napriek tomu, že sa stále pohyboval pre zranenie len veľmi opatrne, posledné útoky boli, za už rozhodnutého stavu, v jeho réžii. Neskôr pôsobil aj v Banskej Bystrici.

„Na svoje pôsobenie v Prievidzi spomínam veľmi rád a vždy bude mať v mojom živote špeciálne miesto. Prievidzský basketbal doteraz sledujem, no najpamätnejšou je pre mňa sezóna 2008/09. Nikdy nezabudnem na tím, ktorým sme sa stali. Na ihrisku sme sa všetci vedeli obetovať pre tím a preto sme boli úspešní. Nikdy nezabudnem na mojich spoluhráčov ako Štorcel, Ridzoň, Szalay, Blaho, Pavlenda, Biňovský, Boor, Jašš, Livajić, La Rosa, Kotian, na trénera Rudeža a na našich fanúšikov. Nebolo nič lepšie ako nastupovať na domáce zápase. Zároveň som veľmi vďačný za to, ako sa ku mne fanúšikovia počas celého môjho pôsobenia v Prievidzi správali. Verím, že Prievidza vyhrá titul aj v tejto sezóne,“ zaspomínal si Greg Immink

 

JEREMY FEARS

Jeremy Fears patril počas svojho pôsobenia v Prievidzi medzi najdynamickejších hráčov ligy a veľmi rýchlo sa stal obľúbeným hráčom. Dres BC obliekal v sezónach 2009/10 a 2010/11, ani raz však počas celej sezóny. Svojimi povestnými prienikmi často ničil obranu súpera, pričom nemal problém rozhodnúť zápas úplne sám. V pamätnom zápase proti Handlovej v roku 2009 s výsledkom 110:66 nastrieľal 36 bodov, pridal 9 asistencií, 6 doskokov a 3 zisky.

 

„Svoje pôsobenie v Prievidzi som si veľmi užíval. Bola to úžasná skúsenosť, kiež by mohla trvať o niečo dlhšie. Veľmi si vážim všetkých fanúšikov v Prievidze a želám im veľa šťastia,“ zhodnotil svoje pôsobenie v Prievidzi Jeremy Fears.

 


 

JAYTORNAH WISSEH

 

Jay Wisseh bol, a stále je, jedným z najlepšie nahrávajúcich hráčov SBL. Zápasy s dvojciferným počtom asistencií nie sú pre neho žiadnym problémom. Kým sa dlhodobejšie usídlil v Prievidzi pôsobil aj v Handlovej a Komárne. V sezóne 2015/16 doviedol ako prvý rozohrávač Prievidzu k majstrovskému titulu. V tejto sezóne sa stal aj Rozohrávačom roka podľa basketliga.sk a basket.sk.

 


 

COREY JEFFERSON

 

V sezóne 2013/14 si tréner Krajnovič priviedol do Prievidze rozohrávača, ktorý v minulosti pôsobili v Spišskej Novej Vsi. Bol ním Corey Jefferson. Corey bol jednou z ústredných postáv návratu BC Prievidza medzi ligovú elitu. Po druhom mieste v základnej časti zastavila náš tím, vedený práve Jeffersonom a skvele hrajúcim Batinom, až kontumácia tretieho zápasu finále proti Interu Bratislava. Jefferson sa stal členom druhého All stars tímu podľa basket.sk. V Prievidzi pôsobil aj v nasledujúcej sezóne. Po vážnom zranení však sezónu nedohral.

 

„Sezóna 2013/14 bola jednou z najlepších v mojej kariére. Mali sme množstvo talentovaných hráčov. Tréner Krajnovič veľmi tvrdo pracoval, aby nás čo najlepšie pripravil na každý zápas. Napriek tomu, že sme trénovali vo vysokej intenzite, užil som si kopec zábavy či už na ihrisku alebo mimo neho. Bohužiaľ, sezóna pre nás skončila tak, ako skončila. Verím však, že sme mali veľmi dobrú šancu získať titul, keby sme odohrali všetky zápasy. Atmosféra v hale bola najlepšia na Slovensku a podpora fanúšikov skutočne úžasná. Dokonca aj na zápasoch na ihriskách súpera sme často mali viac fanúšikov ako domáce tímy. Čas v Prievidzi som si veľmi užil a nikdy na neho nezabudnem,“ vyjadril sa k svojmu pôsobeniu v Prievidzi Corey Jefferson. 

ANDRE JONES

 

Andre Jones bol najlepším hráčom nielen Prievidze, ale celej SBL v sezóne 2016/17, za čo si právom odniesol ocenenie MVP (najužitočnejší hráč). Ako líder tímu pomohol BC vybojovať v tejto sezóne bronzové medaily. Bol tiež najlepším hráčom Prievidze počas úspešného pôsobenia v Európskom pohári FIBA, kde spoločne s tímom postúpil zo základnej skupiny. Pre svoju všestrannosť je považovaný za jedného z najlepších hráčov, ktorý kedy v Prievidzi pôsobil.

 

           

 

MAREK JAŠŠ

Marek Jašš už vo svojom relatívne mladom veku legendou BC Prievidza a nasleduje kroky svojho otca do siene slávy. Okrem dvoch rokov, ktoré strávil v konkurenčnej Nitre, pôsobí celý život v drese Prievidze. Prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a ako profesionál odohral za Prievidzu už deväť sezón. V sezónach 2013/14 a 2014/15 bol zaradený portálom basket.sk medzi päť najlepších slovenských hráčov súťaže. Rovnaký portál ho v roku 2014 vyhlásil za defenzívneho hráča roka a v roku 2015 za striedajúceho hráča roka. V ankete Slovenskej basketbalovej asociácie „Basketbalista roka“ sa pravidelne umiestňuje medzi desiatimi najlepšími hráčmi. Najvyššie sa umiestnil v roku 2014, a to na piatom mieste. Za rok 2016 mu patrilo deviate miesto. S Prievidzou získal titul v sezóne 2015/16, ku ktorému pridal dve druhé a dve tretie miesta.


ODKAZ NA DOTAZNÍK!!