Logo

Napínavý 'play-off zápas' napokon pre hostí (BC Prievidza - BC Komárno 71:79)

15.1.2023 10:26
PDBASKET

V sobotu sme hrali prvý domáci zápas roka 2023, v ktorom sme privítali BC Komárno. Hosťom vyšiel vstup do stretnutia, ale následne sme vyrovnali stav a ešte dve minúty pred koncom Komárno viedlo iba o bod, no koncovku už lepšie zvládli hostia. Nižšie si môžete prečítať hodnotenia trénerov a hráčov.

Po zranení zo Silvestrovského zápasu ešte nakoniec nezasiahol do stretnutia Marek Jašš, zranený členok má aj Pavel Gajdoš, Adam Krčmárik bol limitovaný rovnako zranením nohy.

BC Prievidza – BC Komárno 71:79 (12:22, 22:13, 22:22, 15:22)

Prievidza: Wheeler 18, Taylor 14, Anderson 10, Lukáč 6, Hukič 5 (Kincel 10, Walker 8, Krčmárik 0)

Komárno: Gatling 19, Djordjevič a Gašič po 15, Markovič 9, Danielič 0 (Stuckey 13, Volárik 8)

TH: 18/14 – 18/12, Fauly: 20 - 17, Trojky: 9 - 11, Rozhodovali: Šarišský, Margala, Hudec


Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Myslím, že to bol play-off zápas, veľmi dobrý z oboch strán. My sme hrali v užšej rotácii ako sme zvyknutí, hrali sme bez Mareka Jašša a Adam Krčmárik hral len pár minút, ten pomohol, len pokiaľ ako-tak mohol, keďže má problémy s nohou, taktiež Pavel Gajdoš má zranený členok. Rotácia bola dosť úzka, museli sme hrať v istých momentoch s troma vysokými hráčmi, kedy aj to v jednom momente bolo dobré. Keď sa vrátime z nejakého mínusu a vyhrávame o 1-2 body, ubránime dvakrát veľmi dobre, tak potom urobíme veľmi zlé taktické rozhodnutia v útoku, robíme to individuálne, nie sme trpezliví, možno nás potiahne atmosféra, ale to nie je dobré, lebo v play off zápasoch sa to trestá. Komárno to trestalo, oni nie sú družstvo, ktoré má byť na šiestej priečke, majú družstvo, ktoré by malo byť na oveľa vyššom mieste hore. Samozrejme, aj oni robili nejaké zmeny v družstve, potrebujú čas. Sú veľmi dobré družstvo, majú silnú a agresívnu obranu so skúsenými hráčmi. S našou úzkou rotáciou sme zo seba dali maximum, mohli sme na konci aj my vyhrať, ale vyhrali oni a ja im gratulujem."

Jamari Wheeler, hráč Prievidze: "Bol to ťažký zápas, začali sme pomaly, nezačali sme tak, ako sme chceli. Mali sme zlú defenzívu v istých mometoch, čo spôsobilo premenené trojky Komárna, ktoré nás boleli na konci zápasu. Musíme pokračovať, zamerať sa na ďalší zápas a jednoducho trénovať a zlepšovať sa."


Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: "Vždy, keď prídem do Prievidze, vracajú sa emócie, stále je tu vlajka zo Slovenského pohára, ktorý sme spolu vyhrali. Chcem pogratulovať Prievidzi k tomu, ako hrajú a bojujú. Nakoniec si víťazstvo odnášame my, no bol to ťažký zápas, bolo to i tesné. Myslím si, že sme si to zaslúžili, hrali sme veľmi dobrú obranu, hrali sme tímový basketbal. Snažili sme sa, no sme príliš unavení a sme pod vysokým tlakom, kvôli množstvu zápasov, ktoré nás čakajú. Tým sa nechcem sťažovať ani nič podobné, ale chcem tým povedať, že chápem, že hráči nemôžu stále hrať na sto percent, no teraz hrali na 120 percent. Veľké víťazstvo pre nás, potrebovali sme víťazstvo vonku. Teraz budeme pokračovať a ešte raz prajem Prievidzi veľa šťastia do budúcnosti."

Luka Gašič, hráč Komárna: "Najprv chcem zagratulovať Prievidzi a môjmu tímu za dobrý zápas. Vyhrali sme po tých pár prehrách v lige, bolo naozaj dôležité, že sme vyhrali vonku. Vrátilo sa nám naše sebavedomie. V posledných zápasoch sme nehrali s prílišným sebavedomím, ani v tomto zápase. Každý môže vidieť, že sme čakali na víťazstvo, no po tomto zápase si myslím, že budeme hrať lepšie a lepšie a budeme sa snažiť dostať medzi štyri najlepšie tímy pred tým, ako začne play off."


zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla