Logo

Naše mladé nádeje úspešné aj v Taliansku

21.11.2023 18:22
PDBASKET

Po úspechoch v Litve a Španielsku cestovali naše mladé nádeje z družstva MBA Prievidza U12 na medzinárodný turnaj do talianskeho Pesara. Turnaja, ktorý od piatku do nedele organizoval domáci tím Bees Pesaro, sa zúčastnilo 18 mužstiev. Za zmienku stoja určite tímy ako Bayern Mníchov, Travel Team, Bees Pesaro či Fortitudo Bologna.

„Na základe dosiahnutých výsledkov v Litve a Španielsku sme dostali pozvánku na turnaj do Talianska. Som rád, že sme sa mohli tohto kvalitného turnaja zúčastniť a konfrontovať sa s ďalšími špičkovými klubmi. Chalani vo všetkých zápasoch potvrdzovali vysokú kvalitu a dominovali agresívnou obranou, rýchlym protiútokom a kolektívnou hrou,“ priblížil účasť družstva MBA Prievidza U12 tréner Tomáš Bulík.


Po ľahších víťazstvách v základnej skupine 55:19 proti Roma Team UP a 91:26 proti Affrico Basket Firenze postúpili naši chlapci do štvrťfinále, od ktorého to už boli náročnejšie zápasy. „Zápasy od štvrťfinále mali veľmi slušnú úroveň. Finále proti domácemu Bees Pesaro bolo čerešničkou na torte. Zápas sa hral vo Vitrifrigo Arena, čo je domovský stánok basketbalistov Pesara s kapacitou 10 000 divákov. Na samotný finálový zápas prišlo cca 1 000 divákov, čo bol ohromný zážitok pre hráčov ako aj nás trénerov. Hral sa výborný mládežnícky basketbal a ani jedno mužstvo nič nedarovalo tomu druhému. My sme si už od úvodu vypracovali mierny náskok a celý zápas sme mali pod kontrolou. Chalanom patrí obrovská gratulácia nie len za výkon na ihrisku, ale aj za správanie mimo neho,“ dodal tréner.

Družstvo MBA Prievidza U12 prešlo turnajom bez prehry. Vo štvrťfinále si poradilo s tímom Libertas Cernusco 82:36, v semifinále zdolalo International Imolu 73:36 a vo finále domáce Bees Pesaro 55:38.