Logo

NÁVRAT NITRY A ZNÁMYCH TVÁRÍ

19.12.2023 16:00
PDBASKET

V tejto sezóne sa medzi slovenskú elitu vrátil jeden z tradičných účastníkov najvyššej domácej súťaže. Súčasťou Niké SBL je opäť tím spod Zobora, tentokrát pod názvom Slávia SPU Nitra.

Nitra predtým pôsobila vo vtedajšej SBL naposledy v sezóne 2016/17 a sezónu predtým sme zviedli s týmto tímom súboje vo štvrťfinále. Medzitým sme na seba narazili v baráži alebo v Slovenskom pohári, no po vyše šiestich rokoch sa opäť stretávame aj v rámci ligovej súťaže. V tomto ročníku už sme raz hrali na palubovke nováčika, kde sme uspeli pomerom 88:80.

V stredu nás čaká druhá tohtosezónna konfrontácia, no tentokrát v Prievidzi. A stredajší duel sa bude niesť v znamení viacerých návratov, nielen samotnej Nitry, ale tiež niekoľkých známych tvárí. V Nitre totiž pôsobia hráči, ktorých sme pred rokmi mohli vídať aj v našom drese.


Medzi skúsené opory kádra sa radí napríklad najstarší hráč celej súťaže Jozef Vojtek, ktorý hral za Nitru v slovenskej najvyššej súťaži ešte od roku 2003. Je tiež majstrom Slovenska s naším klubom BC Prievidza, ale na záver kariéry sa vrátil do Nitry a po pôsobení v 1. lige pokračuje aj v Niké SBL. V tomto ročníku pritom priemerne dosahuje na 8 bodov a takmer 6 doskokov za 25 minút strávených na palubovke.

Ďalším veľmi známym menom je Milan Žiak, majster SR, reprezentant a náš bývalý hráč zo sezóny 2012/13. Žiak je aktuálne najlepším strelcom Nitry s priemerom 14 bodov na zápas. Sekundujú mu legionári James Jordan s Eduardom Kotáskom.

Trénerom Nitry je pritom legendárny Ľubomír "Mexo" Urban, medzi dôležitých hráčov Nitry patrí aj jeho syn Ľubomír Urban mladší. Návrat do Prievidze potom zažijú odchovanci nášho basketbalu Marek Mäsiar a Roman Linder.

Zápas sa uskutoční v prievidzskej športovej hale túto stredu 20. decembra o 18:00. Predpredaj lístkov prebieha na tomto odkaze.

Foto: Ladislav Szibilla