Logo

NOVÝM TRÉNEROM BC PRIEVIDZA JE SAŠA JANKOVIČ!

24.5.2023 8:25
PDBASKET

Klub BC Prievidza povedie od sezóny 2023/24 známa tvár. Na lavičku BC zasadne Saša Jankovič.

Chorvátsky rodák, ktorý dnes už má aj slovenské občianstvo, pôsobil počas väčšiny svojej hráčskej kariéry práve na slovenských palubovkách. Tri roky odohral v Komárne, dva vo Svite, hral aj za bratislavský Inter, Banskú Bystricu alebo košickú Sláviu. Naposledy ako hráč pôsobil v Handlovej.

Po ukončení hráčskej kariéry sa hneď presunul na pozíciu asistenta trénera a od roku 2021 zotrval v tejto funkcii v českom klube NH Ostrava. V Ostrave spolupracoval v minulej sezóne aj s naším bývalým hráčom Matejom Majerčákom a tento tím po ôsmich rokoch opäť postúpil do play-off.

Teraz sa Saša Jankovič stáva hlavným trénerom BC Prievidza. Trénerov príchod sme v utorok predstavili na stretnutí s partnermi nášho klubu.

"Chcel by som sa poďakovať vedeniu BC Prievidza za preukázanú dôveru. Verím, že sa nám podarí zostaviť mužstvo s víťaznou mentalitou. Našim cieľom je prezentovať sa kvalitným basketbalom a tým pritiahnúť úžasných fanúšikov BC Prievidza na každý zápas. Už teraz sa teším na nové výzvy a skvelú atmosféru," odkázal nový tréner BC. 

Saša Jankovič s naším klubom podpísal dvojročnú zmluvu s následnou opciou. Spoluprácu priblížil aj člen vedenia klubu Peter Zvara: "Vítam Sašu v rodine BC Prievidza. Prichádza s ním nová krv, je to mladý a ambiciózny tréner s pozitívnou energiou. Zároveň ako dlhoročný skvelý hráč pozná našu ligu a prostredie. Už teraz sa pozerám do ďalšej sezóny optimisticky a verím, že spoločne začneme písať pekný príbeh."