Logo

Ocenili sme legendy prievidzského basketbalu

2.10.2017 22:54
PDBASKET

Prvý tohtosezónny zápas proti Interu Bratislava sa niesol v duchu osláv 70. výročia založenia prievidzského klubu. To, že nejde o obyčajný zápas pripomínali nielen repliky dresov, v ktorých Prievidza získala posledný federálny titul, ale aj úvodný ceremoniál, v rámci ktorého boli ocenené prievidzské basketbalové legendy.

„Počas sedemdesiatich rokov existencie klubu zažila Prievidza viaceré úspešné obdobia. O tie sa pričinilo množstvo hráčov. Každý kolektív však mal vo svojich radoch basketbalistov, ktorí vyčnievali, boli ťahúňmi a neraz svojimi výkonmi na palubovkách dokázali strhnúť celý kolektív k cenným výhram či historickým triumfom. My sme sa spoločne s mestom rozhodli oceniť pätnástich z nich,“ uviedol Martin Boško, manažér BC Prievidza.

Na zozname ocenených sa ocitli mená, ktoré basketbalovým priaznivcov ani netreba bližšie predstavovať. Pätnástku legiend tvorili: Ctibor Šturcel, Štefan Košík, Marin Ňuchalík, Miroslav Palkovič, Ivan Chrenka, Marián Stopka, Július Michalík, Peter Jančura, Marián Bursa, Július Liebeberger, Jozef Huljak, Peter Chrenka, Pavel Tóth, Miroslav Chlupis, Rudolf Tallo a Jozef Toporka. Prítomní niekdajší skvelí basketbalisti si prevzali plakety a darčeky z rúk prezidenta BC Prievidza Mohammeda Hemzu a zástupcov mesta Prievidza – primátorky Kataríny Macháčkovej a predsedu komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít Branislava Bucáka.„Ďakujeme všetkým za výkony, ktoré odviedli na palubovke v drese Prievidze. Aj vďaka ním v súčasnosti patrí prievidzský klub medzi historicky najúspešnejšie kluby na Slovensku,“ uzavrel Martin Boško.