Logo

Opäť nás čaká Federálny pohár, skupinu odohráme na juhu Slovenska

22.6.2022 13:10
PDBASKET

Aj tento rok nás čaká Federálny pohár. Ešte pred ostrým štartom ďalšieho ligového ročníka v septembri bude na programe konfrontácia ôsmich slovenských a ôsmich českých basketbalových klubov. 

Obnovená súťaž mala svoju premiéru minulý rok, teraz nás čaká druhá edícia. Do druhej edície obnoveného Federálneho pohára sa podarilo prilákať až 16 tímov, po 8 z každej krajiny. Nechýba obhajca triumfu BK Opava a tiež ďalší medailisti – Spišskí Rytieri a BKM Lučenec.

Úvodné turnaje sa odohrajú 9. – 11. septembra, vyvrcholenie je na programe 16. a 17. septembra. Hrať sa bude v 4-členných skupinách, najskôr systémom každý s každým.

Následne sa súťaž rozdelí na 4 fázy – víťazi skupín si to rozdajú vo Final Four o 1. – 4. miesto, tímy na ďalších miestach budú mať tiež svoje Final Four (o 5. – 8., 9. – 12. a 13. – 16. miesto). Vyvrcholenie súťaže sa hrá play off systémom.


Teraz je už jasné zloženie skupín a tiež miesta, kde sa budú hrať jednotlivé fázy tejto súťaže. Na Slovensku sa budú skupiny hrať v Lučenci, Komárne, Svite, Leviciach a Spišskej Novej Vsi.

BC Prievidza bude súčasťou C skupiny, ktorú hostí Komárno. Okrem domáceho tímu budú našimi súpermi aj Pardubice a nováčik najvyššej českej súťaže Slávia Praha.

Po druhom septembrovom víkende sa potom súťaž rozdelí na turnaje o umiestnenie. O prvenstvo si to rozdajú družstvá v Děčíne, Levice budú svedkami bojov o 5. – 8. miesto, v Kolíne sa rozhodne o tom, kto bude na 9. – 12. mieste a v Spišskej Novej Vsi sa odohrajú duely o 13. – 16. miesto.

Takto vyzerá kompletné zloženie základných skupín:

A-skupina (organizátor turnaja – Kutná Hora): BK ARMEX Děčín, Patrioti Levice, BC Geosan Kolín, Spišskí Rytieri

B-skupina (Lučenec): BKM Lučenec, Královští Sokoli Hradec Králové, MBK Baník Handlová, BK REDSTONE Olomoucko

C-skupina (Komárno): BC Komárno, BK Pardubice, BC Prievidza, SK Slavia Praha

D-skupina (Svit): Iskra Svit, BK Opava, Inter Bratislava, NH Ostrava

zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla