Logo

OSLAVA LEGIEND (BC mimo palubovky)

15.8.2023 18:34
PDBASKET

Basketbal v Prievidzi prináša viac než len samotnú hru. Je pre nás dôležité, aby boli naše zápasy zážitkom pre divákov aj vďaka sprievodnému programu, no v rámci basketbalovej rodiny zažívame viacero udalostí aj mimo samotných stretnutí.

Pred začiatkom novej sezóny sa ešte v krátkej sérii článkov pozrieme na to, čo sme v klube BC Prievidza zažili v priebehu minulej sezóny a pripomenieme si niekoľko momentov. Na úvod nemôžeme vynechať motív predošlého ročníka, 75. výročie založenia klubu.


V predošlej sezóne sme si pripomínali významné výročie 75. založenia organizovaného basketbalu v Prievidzi.

Na našu klubovú históriu môžeme byť právom hrdí a je dôležité, aby sme si naďalej pripomínali nielen úspechy, ale aj všetky kľúčové momenty a osobnosti z dejín prievidzského basketbalu, ktoré stáli pri jeho zrode a napredovaní.

Do sezóny sme vstúpili so špeciálnym logom, ktoré bolo vytvorené pri tejto príležitosti. Špeciálne logo sme mali aj na dresoch a tvorilo základ grafického vizuálu v tomto ročníku.

Veľkú radosť sme však mali najmä zo samotnej oslavy nášho výročia, ktorá sa uskutočnila v októbri v priestoroch partnera klubu, podniku Foodmarket dlhoročného partnera Doda Peniaška, ktorému sme vďační za poskytnutie priestorov a catering.

V Prievidzi sa totiž zišli najväčšie legendy nášho basketbalu, bývalí hráči, tréneri, funkcionári. Niektorí dokonca prileteli zo zahraničia, čo pre nás veľa znamenalo.


A v priebehu sezóny sme si zaspomínali s našimi legendami na ich pôsobenie v rámci klubu. Mohli ste si prečítať niekoľko rozhovorov, ktoré mali veľký úspech a patrili medzi najpopulárnejšie príspevky celej sezóny.

K výročiu si môžete pozrieť aj krátky dokument, ktorý mapuje históriu prievidzského basketbalu.