Logo

Patrik Lukáč: Náš šiesty hráč nás hnal dopredu celý zápas

25.9.2023 11:03
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/Basketliga.sk


Pre Prievidzu to bol dokonalý úvodný večer sezóny 2023/2024. Početná divácka kulisa videla v prvom polčase veľkú ofenzívnou šou, na ktorú súper nemal žiadnu odpoveď. Po prestávke sa Lučenec pozviechal, črtajúci sa debakel odvrátil, ale na úspech na hornej Nitre to nestačilo.

Nástup do zápasu 12:0, jediný lučenecký kôš z hry v prvej štvrtine a stav 30:3 po 10 minútach. Z takejto situácie sa dá ešte pozbierať, ale tlak Prievidze pokračoval aj v ďalšom priebehu a na polčase svietilo na tabuli skóre 52:14.

„Hneď od začiatku sme sa snažili hrať hru, na ktorej sme sa dohodli v šatni. Môžem povedať, že sa nám to darilo, z čoho aj vznikol rozdiel v prvej štvrtine - 30:3. Celkovo tam bolo viacero faktorov, ale ak mam nejaké vypichnúť, tak to bola veľmi dobrá obrana, v útoku zas lopty, tie sme si posúvali na otvorené strely, ktoré nám padali a samozrejme plná hala. Určite to bola výhoda. Myslím, že je známe, že pred naším fanklubom sa ťažko hrá a teraz to bolo vidieť. Náš šiesty hráč nás hnal dopredu celý zápas,“ zhodnotil prvý polčas v podaní domácich Patrik Lukáč.

Prievidzské sebavedomie napokon neprinieslo žiadnu drámu, ale naopak bezpečnú kontrolu nad cestou za úvodným víťazstvom v sezóne. Veľmi potešujúcim bonusom bolo okrem úspešného pokrstenia novej palubovky aj fakt, že si mohli zahrať domáci mladíci. „Viac-menej to bolo o kontrolovaní diania, ale to sa môže ľahko zvrtnúť. Nechceli sme poľaviť, plán bol začať tak, ako prvú štvrtinu, no to sa nám nepodarilo. Naša nekoncentrovanosť pomohla Lučencu sa priblížiť, našťastie nie na dlho.

Myslím si, že je super, že sme si zahrali všetci, takto doslova každý prispel svojou hrou k prvému ligovému víťazstvu. Samozrejme, že vyhrať doma prvý zápas, ešte aj na novej palubovke, znamená veľa, či už pre nás alebo pre divákov. Je to motivácia do ďalších bojov a dúfame, že hala zažije viac víťazných stretnutí,“ vyjadril sa Lukáč.

Patrik Lukáč pritom práve v deň zápasu oslavoval narodeniny a užil si tak víťaznú oslavu.