Logo

Patrik Lukáč ostane v BC Prievidza minimálne do roku 2025!

23.1.2023 17:56
PDBASKET

Patrik Lukáč predĺžil kontrakt s klubom BC Prievidza. Stále iba 20-ročný krídelník podpísal zmluvu do konca sezóny 2024/25 s opciou aj na nasledujúce dva ročníky. V Prievidzi tak môže zotrvať až do roku 2027.

Lukáč je odchovancom Mládežníckej basketbalovej akadémie MBA Prievidza. Už ako junior dostal priestor aj v drese BC a v roku 2021 podpísal aj svoj prvý profesionálny kontrakt. Ten platí do konca ročníka 2023/24, no klub chcel s mladým talentovaným hráčom predĺžiť spoluprácu už teraz. Zástupca vedenia klubu Roman Kováčik priblížil predĺženie kontraktu. "Sme radi, že sa nám podarilo Patrika Lukáča zazmluvniť na dlhšie obdobie, minimálne do konca sezóny 2024/25. Naším cieľom je mať slovenskú kostru hráčov čo najdlhšie spolu. 

Paťo podpísal v lete 2021 svoju prvú, nazvem to nováčikovskú zmluvu, ktorá by budúcu sezónu vypršala. Zásluhou svojich výkonov, prístupu k tréningom a potenciálu, ktorý v ňom ako odchovancovi prievidzského basketbalu vidíme, sme sa rozhodli predĺžiť zmluvu ešte uprostred tejto sezóny. Dáva nám to tak väčší priestor na jeho rozvoj a nemusíme sa obávať, že by v lete 2024 odišiel," uviedol Kováčik.

Lukáč v tejto sezóne hrá v priemere viac než 26 minút na zápas a pripisuje si 5.8 bodu, 1.6 doskoku a 1.7 asistencie. Jeho minutáž a bodové nástrely sú zatiaľ dvojnásobne vyššie oproti predošlému ročníku. Spolu s Marekom Jaššom má zároveň v našom time najvyššiu úspešnosť pri streľbe spoza perimetra.

Roman Kováčik rovnako prirovnáva Lukáčovu cestu práve ku kariére Mareka Jašša. "Uvedumujeme si, aká je situácia na trhu slovenských hráčov, a aj preto nás ešte viac teší, že Paťo ako odchovanec MBA Prievidza využil priestor a dôveru, ktorú v BC dostal. Veríme, že bude napredovať a raz sa stane ikonou tohto klubu, tak ako teraz náš kapitán Marek Jašš."