Logo

PO 5 ROKOCH V SEMIFINÁLE!

26.4.2024 9:00
PDBASKET

Infarktový záver a erupcia radosti v prievidzskej športovej hale, na tieto momenty budeme spomínať ešte veľmi dlho. Kôš Sašu Belikova z poslednej sekundy rozhodujúceho piateho zápasu štvrťfinálovej série s Interom Bratislava nás totiž poslal do bojov o medaily. 

Po piatich rokoch opäť postupujeme do semifinále, a to sa začne vlastne už o pár desiatok hodín. V sobotu 27. apríla o 19:00 otvoríme semifinálovú sériu so Spišskými Rytiermi.

Medzi najlepšiu štvoricu sme sa dostali po prvý raz od sezóny 2018/19. Pred nami sú ďalšie ťažké súboje, no ak bude v hale vládnuť taká atmosféra ako včera, výhoda domácej palubovky bude naďalej našou silnou zbraňou. Ďakujeme za to, že ste skutočným šiestym hráčom a bojujete spolu s nami.

Veľmi si vážime vašu podporu a teraz nás už čaká semifinálový boj. Vstupné ostáva rovnaké ako na štvrťfinále a predaj lístkov sa začne v priebehu dnešného dňa (piatok 18:00 - 19:00 v športovej hale / od 21:00 do soboty do 15:00 online / v sobotu od 17:30 pred halou).

Každopádne, zatiaľ čo náš tím sa už začína naplno sústreďovať na regeneráciu a ďalšieho súpera, my sa ešte na okamih vráťme k včerajšiemu zápasu. 

Niké SBL 2023/2024 – 5. zápas štvrťfinále play off: BC Prievidza – Inter Bratislava 79:78 (23:21, 26:20, 18:19, 12:18) / konečný stav série – 3:2, Prievidza postupuje do semifinále/

Prievidza: Taylor 22, Jackson 21, Milner 13, Rhodes 10, Belikov 7 (Bolek a Teličák po 3, Kincel, Krčmárik a Lukáč 0)

Inter: Daye 30, Sudžum 17, D. Koller 14, Smith 9, Pavlovič 8 (Hudec, M. Koller, Kozlík, Minarovjech, Szabó a Zdanavičius 0)

TH: 24/16 – 16/11, Fauly: 18 - 21, Trojky: 11 - 5, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Bara

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Neskutočný zápas, neskutočná celá séria. Chcel by som najprv pogratulovať Interu ku skvelým zápasom, je to veľmi kvalitný tím. Trénerovi Danilovi Rakočevičoví prajem všetko najlepšie do budúcnosti. Sériu rozhodlo naše domáce ihrisko a naše skvelé publikum, ťahali nás celú sériu. Na konci sme mali šťastie, ale myslím si, že kvôli tomu, čo v tejto sezóne predvádzame v basketbale, sme si tú trochu šťastia aj zaslúžili. Táto celá séria by bola hodná aj semifinálovej série, aj keby Inter postúpil, nebolo by to nezaslúžené. Ja som šťastný, že toto mesto, tento klub a títo hráči si vybojovali postup do semifinále. Teraz nás čaká rýchla regenerácia a ideme bojovať o finále."

Kevion Taylor, hráč Prievidze: "Bolo to šialené. Neviem, prečo sme si to urobili také ťažké, ale podarilo sa nám to vyriešiť. Mali sme výhodu domácej palubovky, cítili sme sa dobre. Som rád, že sme to na konci zvládli, sme šťastní."

Goran Bulatovič, asistent trénera Interu: "Ťažko sa mi hľadajú slová, dobre, piaty zápas, boli tam nervy a všetko. Celkovo si myslím, že to bol dobrý zápas, odovzdali sme naše maximum a na konci rozhodla tá jedna strela. Blahoželám Prievidzi a prajem veľa šťastia."

Daishon Smith, hráč Interu: "Bol to skvelý zápas, hra sa presúvala zo strany na stranu. Posledných šesť minút sme stiahli 15-bodové vedenie, výborný zápas, no napokon oni vyhrali s posledným klaksónom."

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Vladimír Králik