Logo

POD KOŠOM BUDE OPEROVAŤ ALOU DILLON

26.6.2023 8:13
PDBASKET

Športový riaditeľ Matthias Haufer a hlavný tréner Saša Jankovič v uplynulých týždňoch tvrdo pracovali, aby našli nové posily do nášho tímu.

A už pred koncom júna tak máme obsadenú väčšinu legionárskych pozícií. Ďalšou posilou je teraz Američan Alou Dillon, ktorý bude operovať v podkošovom priestore.

"Hľadali sme atletického hráča na pozíciu power forward, ktorý má zároveň dobrú strelu za tri body a z času na čas dokáže zahrať aj na pozícii centra. Veríme, že Alou presne zapadá do tohto profilu.

V minulej sezóne trafil 63 trojok v 30 zápasoch, pričom mal vynikajúcu úspešnosť na úrovni 40% spoza perimetra. Rovnako ale môže operovať aj pod košom a využiť svoje telo," hovorí Matthias Haufer.

Dillon má 25 rokov, výšku 203 cm a váhu 105 kg. Dokáže si teda urobiť priestor pod košom a rovnako je aj dobrým strelcom z diaľky. V predošlej sezóne, ktorú strávil na Purdue University Northwest v rámci NCAA II, si pripísal v priemere 15.7 bodu, 4.8 doskoku, 2.4 asistencie a 1 blok na zápas.

Tréner Jankovič si preto od Dillona sľubuje, že bude patriť k lídrom zostavy. "Som veľmi rád, že sa nám podarilo podpísať Aloua Dillona, ktorý bol od začiatku veľmi vysoko na našom "wish liste". Je to hráč, ktorý hrá na pozícii 4, ale svojou konštitúciou tela môže hrať aj na pozícii 5.

Je to komplexný hráč - nebezpečný v streľbe za 3 body, ale zároveň ma veľmi inteligentné riešenia v low-post hre. Očakávam, že bude jeden z lídrov v tíme a to ako na ihrisku, tak aj v šatni," verí Saša Jankovič.

Highlighty Aloua Dillona z predošlej sezóny: