Logo

Pokračovanie prípravy, mužský debut Gajdoša. Federálny pohár zakončíme na východe Slovenska

13.9.2022 12:02
PDBASKET

V úvode prípravy nás sprevádzala aj smola. Zo štyroch naplánovaných prípravných duelov sme nakoniec mohli odohrať len dva. Zápasovú prax sme tak symbolicky doháňali na Federálnom pohári, kde nás čakali rovno tri zápasy v priebehu troch dní.

V C skupine sme sa postupne stretli s mužstvami Slávia Praha, BK KVIS Pardubice a domácim BC Komárno.

Na úvod Slávia

Na úvod prišiel stret s pražskou Sláviou. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale Slávia sa dotiahla a najmä tretia štvrtina nám vôbec nevyšla. „Prvú štvrtinu sme hrali celkom vyrovnanú partiu, no v druhom polčase sme sa rozpadli, obrana bola z našej strany katastrofálna. Hráči, ktorí by nás mali ťahať, prakticky neboli na ihrisku. Máme pred sebou veľa práce hlavne v obrane. V útoku sme začali hrať individuálne, čo Slavia dokázala využiť vo svoj prospech,“ uviedol po zápase Krunoslav Krajnovič, hlavný tréner BC Prievidza.

Marek Jašš rovnako nebol spokojný s obranou. „Nevyšlo to podľa predstáv, treba popracovať na obrane, dostať vyše 80 bodov je výsledkom zlej komunikácie na ihrisku a nepremenených ľahkých striel. Musíme sa tomu do budúcna vyvarovať.“

Debut v mužskom basketbale si v tomto zápase odbil 18-ročný mladík pôsobiaci v akadémii MBA Prievidza, Pavel Gajdoš.

Zlepšenie proti Pardubiciam

Druhým súperom bol celok z Pardubíc, jeden z popredných tímov českej najvyššej súťaže. V tomto prípade sme na rozdiel od zápasu so Sláviou nevstúpili do stretnutia dobre a Pardubice si už cez polčas vypracovali dvojciferný náskok.

V druhom polčase sme predviedli stíhaciu jazdu, ale nestačilo to. Tréner Krajnovič však kvitoval, že tím podol lepší výkon než v piatok. „Zápas so silným družstvom, ktoré patrí medzi top 4 v Česku. V tomto súboji sme chceli, aby predviedli lepší výkon hráči, ktorí mali piatkový zápas zlý, to sme aj dosiahli.

Ukázali sme lepšiu agresivitu, chcenie, bojovnosť a energiu. Vždy, keď sa nám podarilo dotiahnuť, tak sme spravili hlúpe chyby a takto skúsený súper to využil. Odohrali sme lepší zápas ako v piatok,“ hodnotil Krajnovič.

Strelecky sa darilo aj Samuelovi Kincelovi. Mladý pivot, ktorý len o týždeň oslávi 22. narodeniny, stále tiež videl priestor na zlepšenie, no bol spokojný so smerovaním prípravy na ostrý ligový štart. „Po piatkovom nepresvedčivom výkone sme si v šatni povedali, čo chceme hrať inak, čo chceme zlepšiť. Náznaky zlepšenia tam boli, stále to nebolo 100%.

Spravili sme chyby v obrane, no zlepšujeme sa a využívame prípravu naplno. Federálny pohár je pre nás skvelá príprava. Ideme krok po kroku a verím, že na ligu budeme pripravení,“ povedal Kincel.

Pokračujeme na východe Slovenska

Program C skupiny sme uzatvorili v nedeľu večer proti Komárnu. Vyrovnaný duel a dlho aj skóre, až si v závere domáci hráči vytvorili mierny náskok a napokon zvíťazili pomerom 66:60.

Účinkovanie v tohtoročnej edícii Federálneho pohára pre nás ešte nekončí. Turnaj pokračuje zápasmi o umiestnenie, pre nás to bude tentoraz cesta na východ Slovenska do Spiššskej Novej Vsi. V piatok sa o 19:00 stretneme s domácimi Rytiermi a v sobotu nás čaká ešte jeden zápas (MBK Baník Handlová/Inter Bratislava).

Generálkou na novú sezónu potom bude jediný domáci prípravný zápas proti rakúskej Viedni, vo štvrtok 22.9. o 18:00.

Aktuálny rozhovor s trénerom Krajnovičom o situácii v tíme a posilách nájdete tu: