Logo

Polovica baráže je za nami. Tréner Krajnovič zdôrazňuje motiváciu a hlavný cieľ

1.4.2022 17:17
PDBASKET

Do baráže sme vstúpili v stredu 23. marca, keď sme privítali prvý z tím z trojice prvoligistov, ktorí si zaručili miestenku do barážových bojov.

Na domácej palubovke sme porazili húževnátých mladíkov z Levíc pomerom 91:57. Viaceré úseky tohto zápasu naznačili, že našich hráčov nečaká nič jednoduché a aj odveta v Leviciach bude náročná.

Najlepším strelcom zápasu bol Goran Vučičevič s 25 bodmi. Alonzo Walker zaznamenal double-double za 19 bodov a 10 doskokov, Dmitrovič a Čučovič prispeli obaja 17 bodmi.


Cez víkend nás potom čakala azda najväčšia výzva v rámci baráže, víťaz 1. ligy. Tesne pred zápasom nemohli trénovať Matúš Majerčák a Alonzo Walker, čo potvrdil hlavný tréner Krunoslav Krajnovič.

"Vedeli sme, že to bude ťažké, lebo my bojujeme najmä so svojimi problémami. V piatok celý deň netrénovali ani Walker, ani Majerčák, kvôli nejakej viróze. V sobotu prišli na zápas," prezradil Krajnovič.

Obaja napokon nastúpili do zápasu, v ktorom Nitra, víťaz druhej najvyššej súťaže, preukázala kvalitu a odhodlanie bojovať až do úplného záveru. "Očakávali sme, že to bude ťažký zápas. Na konci to tak aj bolo. Nitra má skúsených hráčov, možno nie sú v takom tréningu ako my, ale hrajú uvoľnene, oni prakticky nemajú čo stratiť," pokračoval v hodnotení hlavný tréner BC Prievidza, Krunoslav Krajnovič.

Ťažký duel sme doviedli do víťazného konca, Nitru sme zdolali pomerom 87:82. V drese Nitry sa zaskvel najmä Jozef Vojtek, bývalý hráč BC a majster Slovenska v našom drese. Vojtek nastrieľal 26 bodov a pridal 13 doskokov.


V našom tíme bol lídrom opäť Vučičevič. Srbský legionár viedol kolónku strelcov s 27 bodmi. Majerčák s Walkerom sa napriek zdravotným problémom tiež prihlásili o slovo. Walker mal na konte 14 bodov a 6 doskokov, Majerčák 9 bodov a 9 asistencií.

Prvú polovicu baráže sme následne uzavreli výhrou v Leviciach. Tentoraz mal najviac bodov na konte Luka Dmitrovič, ktorý k 19 bodom pridal aj 9 doskokov. Walker si pripísal ďalšie double-double za 13 bodov a 18 doskokov. 

Polovica baráže je tak za nami, v troch zápasoch sme potvrdili úloha favorita a máme stopercentnú bilanciu. S rovnakým cieľom celkom určite vstupujeme aj do druhej polovice baráže.


Tréner Krajnovič však vysvetľuje, že ani baráž nie je jednoduchá súťaž. "Medzi všetkých hráčov som rozdelil minutáž, aby sme sa dostali z určitého psychického tlaku a čo najlepšie sa pripravili na zápas s Nitrou, ktorý nás čaká v nedeľu. Nie je ľahké hrať takéto zápasy, každý deň hľadať motiváciu. Motiváciou je však zostať v najvyššej súťaži, musí to byť hlavný cieľ, ktorý nás k tomuto cieľu bude viesť,“ povedal.

Odveta s Nitrou nás čaká v nedeľu o 16:00. Duel sa odohrá v Nitre, v Športovej hale SPU (vedľa OC Mlyny). Prenos bude dostupný prostredníctvom Niké TV.

foto: Ladislav Szibilla