Logo

PRED VIANOCAMI DOMA PROTI NEBEZPEČNÉMU LUČENCU

23.12.2023 11:01
PDBASKET

Vianočné sviatky sa začnú už o pár hodín, no ešte predtým odštartujeme druhú polovicu sezóny vo veľmi dôležitom zápase. Dnes o 18. hodine nás čaká vianočný duel s nebezpečným Lučencom, ktorý v stredu porazil aj Levice.

S Lučencom máme v aktuálnom ročníku vzájomnú bilanciu 1:1. V domácom zápase sme rozhodli o víťazstve vďaka vynikajúcemu prvému polčasu, ale na palubovke Lučenca sme premrhali náskok a odchádzali sme s trpkou porážkou. Tento fakt v kombinácii s dobrou formou Lučenca, ktorý je posilnený čertsvým skalpom majstra, nám jasne ukazuje varovný prst.

Aj my sme ale v poslednom období ukázali zlepšenú formu. V decembri máme zatiaľ bilanciu 3:1 a v stredu sme už konečne uspeli aj v domácom prostredí. A práve to by mala byť naša dnešná výhoda, lebo dopredu nás bude hnať najlepšie publikum v súťaži. Vieme, že atmosféra bude večer priam elektrizujúca a budeme sa môcť spoľahnúť na nášho šiesteho hráča.


Priamo na palubovke ale budeme musieť podať maximálne sústredený výkon s minimom chýb. Podľa asistenta trénera Maroša Helmecyho môže rozhodnúť každý detail, avšak opierať sa musíme najmä o obranu. "Každý jeden detail zápasu bude kľúčový. Oproti poslednému duelu musíme určite zlepšiť obranu, všetko to bude vychádzať práve z nej. Musíme hrať rýchlo a keď budeme mať dobrú obranu, môžeme hrať rýchlo, môžeme hrať tranzíciu. Ak to však robiť nebudeme, tak nastane problém, keďže nebudeme mať tranzíciu a viac sa potrápime aj v útoku. Všetko teda začína od obrany. Ak ju zlepšíme, bude sa nám hrať omnoho lepšie," odkázal Helmecy.

Žiaľ, tou nepríjemnou správou je, že do dnešného stretnutia určite nezasiahne Romeo Crouch, ktorý sa zranil v stredajšom zápase. Romeo absolvoval potrebné vyšetrenia a stále čakáme na výsledky magnetickej rezonancie, ktorá by nám mala dať bližšie informácie o rozsahu zranenia. Aj preto sa musíme o to viac opierať o kolektívny výkon.

Ako to už skôr avizoval tréner Saša Jankovič, zvládneme to len všetci spolu. Tak poďme na to!


19. kolo Niké SBL (sobota 23. decembra o 18:00): BC Previdza - BKM Lučenec

Športová hala sa otvorí o 17:00, kedy sa začne aj predaj lístkov v pokladniach. Do haly sa dnes oplatí prísť skôr, pretože budeme zdarma podávať vianočný punč. Ten čaká na dospelých divákov až do minutia zásob.

Vstupné: 6€, deti do 12 rokov (v sprievode rodiča a bez nároku na miesto) zdarma.

Predpredaj vstupeniek či miesteniek počas dnešného dňa naďalej prebieha aj online, a to na tomto odkaze.