Logo

Predstavujeme BC Ladies (1. časť)

21.3.2018 14:21
PDBASKET

NIKA


Ahojte všetci! Moje meno je Nika a som tanečníčkou už od svojich 3 rokov, kedy ma moja mamina priviedla k mojim prvým tanečným krokom.V jeden deň sa mi ozval Filip, pretože sa dozvedel, že som tanečníčkou a poznám aj iné dievčatá, ktoré sa tancu venujú. Oboznámil ma s nápadom tancovať pre prievidzský basketbal a ja som súhlasila. Tak sme si v jedno doobedie s Filipom a Maťom sadli a vymysleli sme spolu BC Ladies. Chodím však na Trnavskú univerzitu na Katedru psychológie, takže s tréningami to je niekedy komplikovanejšie.  Tancu sa venujem celý život, či už pasívne alebo ako lektor tanca. Je to moja najväčšia záľuba, rada mám aj maľovanie, plánovanie akcií alebo hier pre deti či čítanie.

Obľúbený štýl hudby:  Počúvam všetko, čo má dobrý rytmus, nedržím sa na konkrétny štýl

Obľúbená farba: Ružová

Vzor: Audrey Hepburn

Obľúbený film: Vykúpenie z väznice Shawshank, Zelená míľa, Návrh či WonderWoman. Moje srdcovky sú ale Disney  a Marvel.

Obľúbený tanečný štýl: Latino, dancehall, twerk, MTV style

Vysnívané povolanie: Práca s ľuďmi, keďže študujem psychológiu a učím tanec, tak sa pravdepodobne v tomto smere chcem aj naďalej rozvíjať

 

ZUZKA


Ahojte všetci! Moje meno je Zuzana. Tancu sa venujem už nejaký ten piatok, konkrétne asi od roku 2006. Ponuku byť súčasťou BC Ladies, ktorú som dostala od našej Niky, by som ani spätne neodmietla. Je to niečo nové, preto aj rozhodovanie či do toho ísť alebo neisť nebolo ťažké.  Vymyslel sa názov, Nika zozbierala skvelé baby a bum, fungujeme! Študujem na obchodnej akadémii, aktuálne maturitný ročník, a ďalej rozmýšľam nad vysokou školou ekonomického typu. Keď práve nie som v škole alebo na tréningoch, milujem výjazdy s priateľmi do mesta, alebo len ostanem doma a užívam si to vzácne nič nerobenie.

Obľúbený štýl hudby: Nemám žiaden, čo by som uprednostnila pred iným štýlom. Väčšinou platí jedno – nech sa na to dá tancovať :).

Obľúbená farba: Bledomodrá

Vzor: Každý človek, čo už v živote niečo významné dosiahol

Obľúbený film: Neexistuje jeden vyvolený

Obľúbený tanečný štýl: Latino a všetky podobné tance ženského charakteru

Vysnívané povolanie: Nechávam to na náhodu

 

ALEXANDRA


Ahojte! Volám sa Alexandra a som štvrtáčka na bilingválnom gymnáziu v Žiline. Aktívne som sa tancu venovala počas celej ZŠ. Tým, že som odišla študovať preč z Prievidze, som s tancom musela skončiť. Pohyb mi chýbal, preto som stále chodila na jumping, rôzne cvičenia a vyskúšala som aj Pole Dance :) No a keď prišla ponuka tvoriť súčasť BC Ladies od mojej kamarátky Niky, nemohla som povedať nie! Voľný čas je pre mňa vzácna vec a snažím sa ho využiť vždy naplno. Najradšej, samozrejme, trávim čas s rodinou a priateľmi. Rada sa smejem a zabávam s ľuďmi rovnako naladenými ako ja. Milujem cestovanie. Spoznávanie krásnych miest nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí musí tvoriť súčasť môjho života.  A jasnačka – milujem jedlo a kávu!

 

Obľúbený štýl hudby: Počúvam všetko, ale tým, že študujem španielčinu najviac asi reggaeton

Obľúbená farba: Čierna

Vzor: Každý pozitívne mysliaci človek, ktorý vie čo chce

Obľúbený film: Nemám jeden obľúbený, rada pozerám filmy natočené podľa skutočnej udalosti a komédie

Obľúbený tanečný štýl: Všetky, v ktorých vynikne ženská krása

Vysnívané povolanie: Ešte neviem, kam ma vietor zaveje, ale pravdepodobne to bude medicínsky smer

 

NOEMI


Ahojte, ja som Noemi! K BC Ladies som sa dostala vďaka Dominike, s ktorou už dlhé roky tancujem. Oslovila ma pri začiatku tohto zaujímavého projektu a ja som sa rozhodla pripojiť. Tanec je môj život, venujem sa mu prakticky každý jeden deň. Okrem BC Ladies chodím aj na iné tréningy a dokonca učím tancovať aj malé detičky. Sama tancujem od svojich desiatich rokov. Momentálne študujem na štvorročnom gymnáziu a pokračovať plánujem štúdiom na vysokej škole. Okrem tanca som vo svojom živote vyskúšala aj hru na husle a chodila som aj na gymnastiku.

Obľúbený štýl hudby: Nemám obľúbený štýl hudby

Obľúbená farba: Červená

Vzor: Jade Chynoweth

Obľúbený film: Hriešny tanec

Obľúbený tanečný štýl: Tancujem všetko, ale najradšej mám techniku ako balet a jazz

Vysnívané povolanie: Herečka

 

EMILI


Ahojte, ja som Emili a tancu sa venujem už 14 rokov. Keďže hlavná roztlieskavačka Nika je moja kamarátka už 17 rokov, spoločne sme preberali, kto všetko by mohol tancovať na basketbale. Aktívna tanečnica BC Ladies nie som, ale dievčatám rada pomôžem aj na tréningu aj na basketbale, či už s účesom alebo s make-upom a samozrejme aj s hudbou počas basketbalu. Študujem externe v Banskej Bystrici pedagogiku. Medzi moje ďalšie záľuby, okrem tanca, patrí plávanie a bowling.

Obľúbený štýl hudby: Všetky

Obľúbená farba: Zelená

Vzor: Nemám

Obľúbený film: Od Marvelu

Obľúbený tanečný štýl: Všetky

Vysnívané povolanie: Učiteľka