Logo

PREMIÉROVÝ SILVESTER A LIETAJÚCE PLYŠÁKY (BC mimo palubovky)

19.8.2023 14:56
PDBASKET

Basketbal v Prievidzi prináša viac než len samotnú hru. Je pre nás dôležité, aby boli naše zápasy zážitkom pre divákov aj vďaka sprievodnému programu, no v rámci basketbalovej rodiny zažívame viacero udalostí aj mimo samotných stretnutí.

Pred začiatkom novej sezóny sa ešte v krátkej sérii článkov pozrieme na to, čo sme v klube BC Prievidza zažili v priebehu minulej sezóny a pripomenieme si niekoľko momentov. V 2. časti sa pozrieme na Silvester a charitatívnu tradíciu.


Uplynulý Silvester bol pre celý náš klub veľkým zážitkom. Po prvý raz v histórii slovenskej najvyššej súťaže sa stalo, že sa odohral zápas v posledný deň roka a bol to práve náš domáci duel s Lučencom.

Už to bol významný moment, keďže toto stretnutie bolo prvým a zatiaľ aj jediným, ktoré sa v našej lige odohralo na Silvestra. Skvelé navyše bolo, že tento premiérový silvestrovský zápas mal pre BC aj víťazný koniec.

Avšak tú pravú rozlúčku s predošlým rokom sme zažili o pár hodín neskôr. Usporiadali sme akciu "Basketbalový Silvester" v priestoroch  PARK restaurant, kde sme sa spoločne zabavili. Akciu sprevádzala výborná zábava, chutná večera, skvelá hudba v podaní DJa Slava či úžasné tanečné vystúpenie našich BC Ladies. Pred polnocou sa konala aj tombola o skvelé ceny.


Kdežto silvestrovská akcia mala svoju premiéru, Lietajúce plyšáky na zápasoch BC Prievidza sú už pevnou tradíciou s krásnym motívom.

Počas decembrového domáceho zápasu proti Spišiakom sa uskutočnil už jedenásty ročník tejto charitatívnej akcie. Spoločne sme zahádzali palubovku plyšákmi po prvom koši BC v zápase.

Plyšáky boli následne doručené deťom, ktoré sú v neľahkej situácii a takto mohli zažiť krajšie vianočné sviatky aj s darčekom pod stromčekom.